StoryEditor

Matovič so šéfom Finančnej správy predstavili aplikáciu pre podnikateľov. Bude slúžiť na evidenciu tržieb

13.06.2022, 09:50
Autor:
TASRTASR

Šéf Finančnej správy Jiří Žežulka spoločne s ministrom financií Igorom Matovičom oznámili, že od 1. júla bude spustená aplikácia pre podnikateľov na evidenciu tržieb VRP 2.

Finančná správa pripravila novú aplikáciu Virtuálna registračná pokladnica 2 (VRP2), ktorá bude k dispozícii od začiatku júla.

Aplikácia za 28-tisíc eur

Vyvinuli ju zamestnanci Finančnej správy v spolupráci s externými programátormi za približne 28-tisíc eur, čo je 545-krát lacnejšie ako aktuálne používaná VRP. Tá stála štát 15,4 milióna eur, uviedol na pondelkovej tlačovej konferencii minister financií Igor Matovič.

"To, čo finančná správa dokázala, je jednoznačným dôkazom, že štát nie je zlý vlastník a správca vecí verejných, ak ich naozaj spravuje ako veci verejné," povedal Matovič.

Minister zdôraznil extrémny rozdiel v cene aplikácií. Firma Alexis, ktorá pôvodnú aplikáciu vyvinula, podľa neho žiadala dodatočných 200-tisíc eur iba za zapracovanie zmien vyplývajúcich z chystaného zaokrúhľovania cien.

Prezident FS Jiří Žežulka si myslí, že nová aplikácia bude prehľadnejšia a užívateľsky prívetivejšie ako súčasná.

Verzia určená pre Android 5 a vyššie sa bude dať stiahnuť z Google Play až od 1. júla, pretože už má v súlade s novou legislatívou zapracované zaokrúhľovanie na päť eurocentov. Prechodné obdobie, keď by mali fungovať obe aplikácie, bude podľa Žežulku trvať do konca júla.

Všetky dôležité funkcie

Aplikácia bude disponovať všetkými dôležitými funkciami ako predošlá aplikácia. Bude podporovať aj tlač na termotlačiarňach, skenovanie EAN kódov, prihlasovanie biometriou a bude obsahovať aj dlaždice najpoužívanejších tovarov a služieb.

V prvej fáze programovania bol primárne dôraz kladený na podporu tlače pokladničných dokladov, preto nie je VRP 2 zatiaľ dostupná pre iOS zariadenia.

Ich užívatelia budú môcť do zverejnenia aj tejto verzie využívať webové rozhranie, kde bol zapracovaný responzívny dizajn a pokladničné doklady budú môcť tlačiť vo formáte A4, A5, A6, alebo použiť niektorý z na trhu dostupných ovládačov pre tlač na príslušnej mobilnej tlačiarni.

Generálny riaditeľ sekcie informatiky na finančnej správe Lukáš Sojka spresnil, že verziu pre iOS by chceli predstaviť do konca leta.

 

01 - Modified: 2023-09-26 11:44:27 - Feat.: - Title: Písal som si s Haščákom, priznal prvýkrát Sulík. Matovičov prepis označil za zmanipulovaný 02 - Modified: 2023-09-25 14:50:21 - Feat.: - Title: Matovičovou pracovnou metódou je zastrašovanie a vydieranie, tvrdí odborník. Koho nový spor poškodí? 03 - Modified: 2023-09-25 11:50:30 - Feat.: - Title: Sulík ignoroval miliardovú čínsku investíciu oveľa väčšiu ako Volvo, tvrdí Matovič. Získali ju Maďari 04 - Modified: 2023-09-25 13:20:56 - Feat.: - Title: Klaunova pomsta Slovensku 05 - Modified: 2023-09-25 10:34:01 - Feat.: - Title: Spor medzi Matovičom a Sulíkom eskaluje. Šéf OĽANO ho viní zo sabotáže obrovských investícií
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
26. september 2023 14:07