Kesselbauer FOTO: Tomas Manina
StoryEditor

Kesselbauer v centre Bratislavy je právoplatne skolaudovaný, informuje Proxenta

15.01.2024, 12:32
Autor:
redred

Vypredanosť projektu presahuje 80 percent. Obsadené sú aj takmer všetky obchodné prevádzky v parteri objektu.

Rezidenčný projekt Kesselbauer v centre Bratislavy je právoplatne skolaudovaný. O kolaudáciu objektu požiadal developer, investičná skupina Proxenta, ešte v novembri 2022. Proxenta o tom informuje v tlačovej správe.

Kesselbauer vyrástol  na Námestí 1. mája, v tesnej blízkosti Prezidentského paláca. Na ôsmich podlažiach tu vzniklo 115 bytov a apartmánov rôznych výmer a dispozícií, pričom nechýbajú ani penthousy. Vyššia svetlá výška miestností, hliníkové okná, klimatizácia alebo exteriérové tienenie naznačujú, že ide o bývanie vo vyššom štandarde.

K väčšine jednotiek prislúchajú balkóny alebo lodžie, byty na najvyšších ustúpených podlažiach disponujú priestrannými terasami. V podzemnej garáži je 155 parkovacích miest.

Parter rezidencie je vyhradený obchodným prevádzkam, ktoré si developer plánuje ponechať vo svojom vlastníctve. Časť z nich disponuje výkladom orientovaným do rušnej ulice, druhá časť má zasa priamy kontakt so záhradou vo vnútrobloku. 

Za návrhom projektu stojí architektonické štúdio Verida pod taktovkou architekta Jána Galla. Projekt neskôr prevzali architekti z ateliéru Beionde, ktorí sa podpísali pod redizajn zohľadňujúci súčasné nároky na bývanie. Zo strany ulice tvoria Kesselbauer dve odlišné hmoty, ktoré sa od seba líšia výškou aj stvárnením fasády. Zo strany vnútorného nádvoria však pôsobí Kesselbauer ako kompaktný blok. Pôdorys je v tvare písmena „U“ vymedzuje vnútroblok v parkovej úprave, ktorému dominuje socha „Krídla“ od slovenského sochára Róberta Palúcha. 

S výstavbou projektu začal developer v septembri 2020, ihneď po získaní právoplatného stavebného povolenia. Na pozemku už predtým prebehli búracie práce, nachádzala sa tu totiž ruina známej bratislavskej pekárne, ktorá v minulosti patrila veľkopodnikateľovi Alexandrovi Kesselbauerovi. Jeho meno sa neskôr stalo inšpiráciou aj pri hľadaní názvu pre tento projekt.  

Podľa developera je Kesselbauer stavebne ukončený. Po nevyhnutných administratívnych úkonoch plánuje byty bez zbytočného odkladu odovzdať svojim majiteľom. Prví z nich by sa do projektu mohli nasťahovať už o niekoľko týždňov.

Vypredanosť projektu presahuje 80 percent. Pre záujemcov sú k dispozícii posledné dve desiatky prevažne dvojizbových bytov, ale v ponuke je stále aj niekoľko trojizbových bytov a jeden štvorizbový. Obsadené sú aj takmer všetky obchodné prevádzky v parteri objektu. 

01 - Modified: 2024-07-20 11:29:45 - Feat.: - Title: Dúhový pride 2024 v Bratislave 02 - Modified: 2024-07-20 11:24:13 - Feat.: - Title: Progresívne Slovensko a SaS vnímajú Dúhový Pride ako symbol rešpektu, volajú po tolerancii 03 - Modified: 2024-07-20 16:09:52 - Feat.: - Title: FOTO Dúhový Pride v Bratislave. Polícia pred jeho začiatkom odhalila skupinu, ktorá plánovala teroristický útok 04 - Modified: 2024-07-20 09:37:55 - Feat.: - Title: FOTO Danko, Záborská či Kuffa na bratislavskom Pride. AI poslala konzervatívnych politikov priamo do dúhového davu 05 - Modified: 2024-07-20 07:47:00 - Feat.: - Title: Dúhový Pride podporí LGBTI+, začne sa na obed na Námestí slobody v Bratislave
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
21. júl 2024 06:57