Kriminálny úrad finančnej správy celkovo zaistil 519 580 kusov cigariet. FOTO: Peter Mayer
StoryEditor

Finančná správa odhalila na východe nelegálny biznis s cigaretami

26.07.2024, 11:26
Autor:
TASRTASR

Kriminálny úrad finančnej správy (KÚFS) odhalil na východe Slovenska takmer 520-tisíc kusov nelegálnych cigariet. Celková škoda vyčíslená na spotrebnej dani z tabaku dosiahla sumu 84 515 eur. O akcii s krycím názvom Garáž informoval hovorca finančnej správy Daniel Súkup.

"Ozbrojení príslušníci KÚFS, pobočka Východ, v rámci bežnej kontroly zastavili dodávkové motorové vozidlo Opel Vivaro. Pri kontrole zistili, že vozidlo prepravuje väčšie množstvo tabakových výrobkov. Na miesto činu bol privolaný vyšetrovateľ, ktorý zadržal a obmedzil na osobnej slobode jednu osobu," uviedol hovorca.

image

Šéf tabakového gigantu pre HN: Zdanenie nikotínových vrecúšok bude u nás najvyššie na svete, štát bude tratiť

Na základe dvoch príkazov na prehliadku následne došlo k skontrolovaniu aj ďalších priestorov a pozemkov. Celkovo zaistili 519 580 kusov cigariet značiek Marlboro Gold, L&M a Compliment Blue bez platnej slovenskej kontrolnej známky, dodávkové motorové vozidlo a mobilné telefóny.

image

Vedci do posledného dielka rozobrali e-cigarety a vaporizéry. Toto všetko sa v nich nachádza, sú postrach pre prírodu

"Po vykonaní prehliadok a zaistení dôkazov bolo vznesené obvinenie z prečinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru. V prípade dokázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na jeden až päť rokov," informoval Súkup.

01 - Modified: 2025-04-24 09:07:26 - Feat.: - Title: Daniarom sa v tomto roku darilo. Odhalili nelegálne cigarety a tabak za takmer 32 miliónov eur 02 - Modified: 2025-04-20 13:30:00 - Feat.: - Title: Transakčná daň: Zaťažuje podnikateľov, mnohí prechádzajú na hotovosť, či uvažujú o presune firiem 03 - Modified: 2025-04-10 14:25:38 - Feat.: - Title: Finančná správa k 9. aprílu spracovala viac ako milión daňových priznaní 04 - Modified: 2025-04-09 07:41:53 - Feat.: - Title: Prvý týždeň s transakčnou daňou: včelár presúva peniaze, dopravca prišiel o šesťtisíc, mnohí volia cash 05 - Modified: 2025-04-03 08:17:07 - Feat.: - Title: Výnimky z transakčnej dane majú háčik. Cez sito prepadli desiatky tisíc vynaliezavých Slovákov
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
24. apríl 2025 21:30