Swarovski má na Slovensku niekoľko prevádzok, napríklad aj v bratislavskom nákupnom centre Eurovea. FOTO: Eurovea
StoryEditor

Swarovski mení slovenského partnera, pôvodného poslal do konkurzu. Zákazníkom sľubuje nové predajne

30.07.2024, 17:30

„Diamant pre každého.“ Veta, ktorá stojí za vznikom jednej z najznámejších značiek šperkov, bola heslom jej zakladateľa. Daniel Swarovski chcel, aby náhrdelníky či náušnice neboli dostupné len pre bohatších ľudí, a tak prišiel s patentom, ktorý umožnil masovú produkciu krištáľov. Všetko sa to začalo pred takmer 130 rokmi. 

image

Smutný pes a „tovar musí preč“. Okay elektro nezatvorilo, teraz si naň posvieti inšpekcia

Z Rakúska sa klenoty Swarovski postupne rozšírili do rôznych kútov sveta vrátane geograficky najbližších krajín. Slovenský trh tak nebol výnimkou. Aktuálne má u nás niekoľko kamenných predajní, napríklad Bratislavčania si môžu vybrať v nákupných centrách Aupark či Eurovea, no obchod nechýba ani v Košiciach alebo v Žiline. 

Ešte donedávna bola výhradným prevádzkovateľom autorizovaných partnerských butikov Swarovski na Slovensku eseročka Staneso Crystal. Tá však podľa dokumentu zverejneného v Registri úpadcov na webovej stránke ministerstva spravodlivosti smeruje do konkurzu. 

HN sa pozreli, čo to znamená pre ďalšie fungovanie rakúskeho podniku v našej krajine.

Tisícové dlhy a strata

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 63% na dočítanie.
01 - Modified: 2024-07-12 11:40:57 - Feat.: 1 - Title: Majiteľ poľskej Biedronky prináša na Slovensko sieť drogérií. Prvých ľudí zháňajú v Bratislave 02 - Modified: 2024-07-02 22:00:00 - Feat.: 1 - Title: Lidl skúsil v Česku novú taktiku: predával zeleninu v kusoch. Konkurenčné reťazce na to idú inak 03 - Modified: 2024-06-21 16:00:00 - Feat.: 1 - Title: Posledné bratislavské nákupné centrum zlákalo nové meno. Otvorí tam sieť talianskych reštaurácií
01 - Modified: 2025-03-30 22:00:00 - Feat.: - Title: Kočnerov lukratívny areál v Báči sa pripravuje na dražbu. Obžaloba z poškodzovania veriteľov je ešte na súde 02 - Modified: 2025-03-20 13:56:49 - Feat.: - Title: Jeden krach už u nás odvrátil. Známy predajca oblečenia dlhuje v Česku 10 miliónov eur a čelí insolvencii 03 - Modified: 2025-03-14 11:09:58 - Feat.: - Title: Čo robiť, ak ste čakáte na tovar od problémového Okay elektra? Plus návod, ako postupovať pri vrátení 04 - Modified: 2025-03-07 15:55:08 - Feat.: - Title: Šičky na Slovensku čelia vlne krachov. Najnovší konkurzný prírastok je textilka z Humenného 05 - Modified: 2025-03-07 13:42:38 - Feat.: - Title: Po 30 rokoch konkurz a dlhy. Tradičný výrobca textilu končí
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
01. apríl 2025 11:03