StoryEditor

Známy predajca zatvára prevádzku v Bratislave

04.06.2025, 19:36
  • Príbeh Muzikeru sa začal písať ešte v roku 1997.
  • Spoločnosť dnes prevádzkuje jeden z top e-commerce biznisov na Slovensku.
  • Nechýbajú ani kamenné obchody, okrem Bratislavy ich zákazníci nájdu aj v Žiline a v Košiciach.
  • Ešte nedávno mala v hlavnom meste dve prevádzky, dnes je jedna z nich minulosťou.

V druhej polovici 90. rokov nazbierala skupina kamarátov odvahu a začal sa písať príbeh spoločnosti GB Music. Prvú predajňu mali v centre bratislavského Starého Mesta na Vysokej ulici a v priebehu času vystriedali v našej metropole niekoľko lokalít. Zlom prišiel v roku 2001 s novým nákupným centrom Aupark, kde prevádzka spočiatku niesla názov Music Planet.

image

Z legendárneho Propellera bude Propellerka. Nový prevádzkar sľubuje kávu za jedno euro

 

Dnes sieť poznáme ako Muziker a ide o lídra v segmente hudobnín. Okrem niekoľkých filiálok má vo svojom portfóliu aj internetový obchod. S tržbami, ktoré v roku 2023 presiahli 83 miliónov eur, patrí podľa Forbes medzi top domáce e-commerce biznisy. 

Ešte donedávna si fanúšikovia hudobných nástrojov v Bratislave mohli tovar ohmatať okrem Digital Parku aj v lamačskom centre Bory Mall. Táto prevádzka je však už minulosťou. Prečo pristúpil k tomuto rozhodnutiu, pre HN spresnil prevádzkový riaditeľ Muzikeru Martin Poláček. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 70% na dočítanie.
01 - Modified: 2025-05-16 09:54:22 - Feat.: 1 - Title: Nový konkurent pre dm drogérie? Prichádza k nám značka z Nemecka, prvá pobočka bude mimo Bratislavy 02 - Modified: 2025-01-30 14:49:34 - Feat.: 1 - Title: McDonald´s či KFC dostanú konkurenta. Mieri k nám nová sieť fastfoodov, od rivalov ju líši zásadná vec 03 - Modified: 2025-04-22 13:42:21 - Feat.: 1 - Title: Legendárna budova v Bratislave je na predaj. Sídli v nej známy pivovar
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
17. jún 2025 16:05