StoryEditor

Predstaviteľ Rapidu hovorí o trestnom stíhaní svojho syna, aj o rozhovoroch s desiatkami poslancov

21.07.2017, 18:40
Pôvodný predseda predstavenstva poisťovne Rapid life Peter Talán nesúhlasí s vyhlásením konkurzu.

Talán tvrdí, že ak by sa zohľadnila pohľadávka, ktorú si uplatňujú voči NBS, majetok by prevýšil záväzky. O jednotlivých prípadoch nespokojných klientov hovoriť nechcel. 

S médiami sa dnes stretol v prítomnosti advokáta Martina Bezáka a stále sa považuje za šéfa poisťovne, odvoláva sa pritom na obchodný register. 

Hovorí, že poslancom Smeru Jozefom Burianom má ľudské väzby, dodáva však, že sa rozprával s minimálne so 40 až 50 poslancami zo všetkých strán, ktorí mu vraj povedali, že má vydržať. 

Rapid life je v nútenej správe od 15. júna, v utorok nútená správkyňa oznámila, že v poisťovni našla majetok za necelých 100-tisíc eur, klienti však potrebujú až 25 miliónov, preto dá návrh na konkurz. Zároveň odporuje prevod budovy poisťovne na spriaznenú firmu AB Real. Tvrdí tiež, že vedenie poisťovne malo nadštandardné príjmy. 

Talán oponuje, že za budovy zaplatili vyše 800-tisíc eur, na nahliadnutie dal kópie bankových výpisov. Tie, ktoré videli HN, zobrazovali viacero rozdielnych platieb za rovnaký deň, dôvod sme sa nedozvedeli. Výpisy nám na preštudovanie odmietli poskytnúť. Rovnako tak ani výplatné pásky Petra Talána, hoci tvrdí, že mal plat tri tisíc eur a nechal si vyplácať polovicu. ​​

Pozrite si aj celý ​rozhovor o stave v poisťovni Rapid life:

20. máj 2022 08:42