StockExpert
StoryEditor

Ceny ropy stúpli. WTI si polepšila o percento

28.08.2019, 08:33
Autor:
TASRTASR
Pokles ropných rezerv v USA bol výraznejší, než sa očakávalo.

Ceny ropy uprostred týždňa vzrástli. Americká WTI si polepšila približne o jedno percento.

Dôvodom bol pokles ropných rezerv v USA, ktorý bol výraznejší, než sa očakávalo, ale aj zníženie obáv zo spomaľovania ekonomiky pre obchodnú vojnu medzi USA a Čínou.

Barel (159 litrov) americkej ropy WTI s októbrovým kontraktom sa v stredu ráno o 7.42 h SELČ predával po 55,58 amerických dolárov (50,05 eura).

To bolo o 65 centov alebo 1,18 percenta viac ako v utorok na konci obchodovania na newyorskej komoditnej burze.

WTI v utorok (27. 8.) ukončila štvordňový pokles a pripísala si 1,29 dolárov alebo 2,4 percenta a ukončila obchodovania na 54,93.

Októbrový kontrakt na severomorskú ropu Brent v stredu ráno zdražel o 51 centov alebo 0,86 percenta na 60,02 dolárov za barel.

Podľa správy American Petroleum Institute (API) zásoby ropy v USA v uplynulom týždni padli o 11,1 milióna barelov, pričom ekonómovia počítali s poklesom len o 2 milióny barelov.

Oficiálne čísla amerického ministerstva energetiky budú zverejnené v stredu popoludní.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/financie-a-burzy, menuAlias = financie-a-burzy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
15. január 2026 15:19