ropaReuters
StoryEditor

Ceny ropy po dvojpercentnom poklese vzrástli. Stále sú však blízko trojmesačného minima

31.01.2020, 10:31
Autor:
TASRTASR
Investori sa snažia posúdiť, aké ekonomické škody by mohol spôsobiť nový vírus v Číne.

Ceny ropy v piatok zmenili smer a vzrástli po poklese o viac ako dve percentá v predchádzajúcom dni. Stále sa však držia blízko trojmesačného minima, pretože investori sa snažia posúdiť, aké ekonomické škody by mohol spôsobiť nový vírus v Číne, a aký bude jeho vplyv na dopyt po rope.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v marci sa v piatok o 7.47 h SEČ predával po 53 amerických dolárov (48,05 eura).

To bolo o 86 centov menej ako v predchádzajúci deň, keď WTI uzavrela obchodovanie pri cene 52,14 dolára, ktorá bola najnižšia od 10. októbra 2019.

Cena marcového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent sa zvýšila o 82 centov na 59,11 dolára za barel.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/financie-a-burzy, menuAlias = financie-a-burzy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
15. január 2026 08:03