Výrazne oslabila aj akcia konkurenčného koncernu PSA Peugeot Citroën. Informovala o tom agentúra DPA.
Do poludnia akcia Renaultu stratila takmer 20 percent, akcia Peugeotu klesla približne o 7 percent. Francúzska tlačová agentúra AFP predtým s odvolaním sa na odborovú organizáciu CGT uviedla, že v uplynulom týždni bolo prehľadaných viacero závodov Renaultu.
Podľa pracovísk, ktorých sa to dotklo, je možné predpokladať, že prehliadky majú súvislosť s dôsledkami emisného škandálu koncernu Volkswagen, uviedol predstaviteľ odborov centra Lardy pre nemeckú agentúru DPA. Prehliadky sa údajne konali na popud úradu pre vyšetrovanie podvodov a ochranu hospodárskej súťaže DGCCRF ministerstva hospodárstva. Uvedené informácie zatiaľ neboli potvrdené a Renault sa k záležitosti odmietol vyjadriť.
Akcie firmy podľa agentúry Reuters dnes vykazujú najhorší výkon od 17. novembra 1994. Trhová kapitalizácia firmy sa už znížila o päť miliárd eur.
Pozornosť vyšetrovateľov sa na výrobcu automobilov zamerala po oznámení amerických regulátorov vlani v septembri, že nemecký Volkswagen podvádzal pri testovaní emisií svojich vozidiel s naftovými motormi. Francúzske úrady potom oznámili, že začnú vyšetrovať, či Volkswagen kvôli emisiám nepodvádzal majiteľov naftových vozidiel a sľúbili, že rozšíri vyšetrovanie na všetky automobilky, vrátane Renaultu a PSA Peugeot Citroën. Úrad pre životné prostredie potom samostatne začal náhodne testovať vozidlá, aby zistil rozdiely údajov o emisiách pri laboratórnom testovaní a reálnymi číslami.
Problémy majú dnes aj akcie taliansko-americkej automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) na milánskej burze. Obchodovanie s akciami bolo dnes pozastavené potom, čo sa ich cena prepadla o osem percent v reakcii na správu servera Automotive News, podľa ktorej firma čelí žalobe kvôli nadhodnoteniu údajov o predaji v Spojených štátoch.