Svetové ceny ropy sa dnes opäť výrazne znižujú - dole ich tlačí prepad na akciových trhoch a obavy z pokračujúceho previsu ponuky nad dopytom. Cena severomorskej ropy Brent vykazovala okolo 18:30 SEČ pokles o takmer päť percent na 31,33 dolára za barel.
Medzinárodná agentúra pre energiu (IEA) dnes predpovedala, že ropný trh sa bude s previsom ponuky nad dopytom stýkať po väčšinu tohto roka. Podľa IEA nie je príliš pravdepodobné, že by sa Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) dohodla s ostatnými ťažiarmi na koordinovanom znížení produkcie ropy.
Investori teraz čakajú na údaje o vývoji zásob ropy v Spojených štátoch v minulom týždni. V predchádzajúcom týždni sa tieto zásoby vyšplhali na nové rekordné maximum.

