Ministri financií krajín eurozóny schválili grécky zoznam reforiem. Predĺženiu záchranného programu tak stojí v ceste už len sedem štátov eurozóny, ktoré o ňom budú hlasovať. Sú medzi nimi aj samotní Gréci.
Grécka vláda zverejnila zoznam chystaných reforiem, ktorého odovzdanie bolo podmienkou pre predĺženie úverového programu.
Reformy z dielne ministra financií Janisa Varufakisa sú rozdelené do štyroch kategórií - Fiškálna štrukturálna politika, finančná stabilita, Politika na podporu rastu a humanitárna kríza.
V oblasti fiškálna štrukturálna politika Gréci sľubujú reformu daňovej politiky, obmedzenie výnimiek a lepší výber daní. Chystajú sa aj kontrolovať každú oblasť štátnych výdavkov. Atény sa chystajú zlúčiť penzijné fondy, čo má priniesť úspory.
Varufakis chce zmodernizovať verejnú správu a v rámci boja proti korupcii sa chce zamerať hlavne na pašovanie tabaku, pranie špinavých peňazí a kontrolu dovozných cien. Znížiť sa má počet ministerstiev, zo súčasných 16 ich má ostať desať. Menší má byť aj počet poradcov či výhod pre ministrov, poslancov a úradníkov.
Finančná stabilita má byť garantovaná tým, že banky budú riadené podľa komerčných bankových pravidiel. To by znamenalo, že vláda nebude zasahovať do fungovania bánk.
Politika na podporu rastu má zase zabezpečiť, že nová vláda nebude zasahovať do dokončených privatizácií a bude pokračovať v rozbehnutých privatizačných procesoch. Tsiprasova vláda ustúpila od predvolebných sľubov o tom, že bude okamžite zvyšovať minimálnu mzdu. Namiesto toho navrhuje postupný proces, ktorý má jej rast konzultovať s európskymi a medzinárodnými inštitúciami.
Grécka vláda sa zaviazala zlepšiť aj podnikateľské prostredie a reformovať súdny systém. Zároveň sľubuje, že štátne výdavky na riešenie humanitárnej krízy nepoškodia rozpočet. Atény chcú zdravotnú starostlivosť pre nezamestnaných zadarmo. Miera nezamestnanosti je pritom v Grécku na úrovni 25 percent.