StoryEditor

Twitter má zachrániť muž z Goldman Sachs

02.07.2014, 15:42
Bol členom vedenia banky Goldman Sachs v čase jej najväčších škandálov. Teraz pred ním stojí nová úloha - zachrániť upadajúci Twitter.

Hoci patrí medzi najväčšie sociálne siete na svete, za vedúcim Facebookom čoraz viac zaostáva. Aj preto sa šéfovia Twitteru rozhodli pre radikálny krok – na kľúčovom poste finančného riaditeľa sa rozlúčili s Mikeom Guptom a na jeho miesto dosadili Anthonyho Nota, manažéra známeho aj z pôsobenia v banke Goldman Sachs. „Nemôžem byť viac nadšený z pripojenia sa k tímu Twitteru. Chcem im pomáhať v tom, aby sa dostali ku každej osobe na svete," oznámil včera Noto prostredníctvom svojho účtu na Twitteri.

Nie je žiadnym nováčikom

Nie je pritom žiadna náhoda, že Anthony Noto mieri práve do Twitteru. Ešte na poste investičného šéfa globálnej telekomunikcie, médií a technológií v banke Goldman Sachs viedol totiž vlani v novembri prvú verejnú ponuku akcií Twitteru. Tá podľa magazínu Forbes dosiahla hodnotu až 2,1 miliardy dolárov. Aj vďaka tomu Noto veľmi dobre pozná fungovanie Twitteru. V nadnárodnej bankovej spoločnosti Goldman Sachs bol pritom Noto zamestnaný aj v čase, keď čelila najväčším škandálom. Banka bola totiž obvinená zo spolupráce s gréckou vládou pri maskovaní reálnej výšky štátneho rozpočtu. Ešte vážnejšie však boli obvinenia z toho, že pomohla spustiť hypotékovú krízu v USA.

A do tretice v čase, keď bol jedným z členov vedenia banky aj Noto, sa podľa britského denníka The Independent mala podieľať na manipulácii cien komodít. Noto je pritom podľa serveru Business Insider známy ako jeden z najlepšie hodnotených internetových analytikov. V Goldman Sachs pracoval dvakrát – počas takmer trojročnej pauzy viedol financie v Národnej futbalovej lige v USA. V roku 2010 sa do nadnárodnej banky znovu vrátil.

Zachráni upadajúci Twitter?

Vo svojej novej funkcii nahradil Noto odchádzajúceho Mikea Guptu, ktorý sa stane hlavou strategických investícií Twitteru. Investorom sa táto zmena očividne páčila – cena akcií Twitteru sa totiž zvýšila o štyri percentá. Podľa serveru CNN Money však nie je vylúčené, že Wall Street môže podrobiť tok financií Twitteru kontrole. Radosť z novej pozície neskrýva ani odchádzajúci finančný riaditeľ Gupta. „Ďakujem Richardovi Costolovi, šéfovi Twitteru. Som nadšený, že začnem na novej pozícii ako hlava strategických investícií. Teším sa, že budem mať v tíme Anthonyho Notu,“ vyjadril sa Gupta prostredníctvom Twitteru.

Táto personálna rošáda je súčasťou zmien, ktorými Twitter v poslednom obobí prechádza. Sociálna sieť sa snažila o nový dizajn, no počet jej aktívnych užívateľov neustále klesá. Podľa serveru CNN Money sú akcie firmy v tomto roku nižšie o viac ako 30 percent proti vlaňajšku. Spoločnosť tiež opustil výkonný riaditeľ Ali Roghani, ktorý na svoju funkciu rezignoval minulý mesiac. To, či tento krok popularite Twitteru v očiach širšej verejnosti a užívateľov pomôže, je otázne. Noto a Gupta začnú na svojich nových pozíciach do 30 dní.

"Twitter nemá také výsledky, ako by od neho investori očakávali. Aj preto akcie spoločnosti klesli z minuloročných 74 dolárov na aktuálnych 42 dolárov, čo predstavuje pokles o takmer 44 percent. Bohužiaľ tak Twitter a ani LinkedIn nezopakujú úspech Facebooku, ktorý je svojim spôsobom jedinečný a dnes je akýmsi monopolom," povedal pre HN analytik Miroslav Blahušiak.

01 - Modified: 2006-07-19 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Kurz koruny sa v stredu takmer nehýbal
01 - Modified: 2023-09-25 13:17:24 - Feat.: - Title: Facebook si posvieti na Fica a spol. TikTok a Meta sprísnia boj proti proruskej propagande v slovenskej predvolebnej kampani 02 - Modified: 2023-09-21 07:53:45 - Feat.: - Title: Goldman Sachs posunul začiatok znižovania sadzieb Fedom na koniec budúceho roka 2024 03 - Modified: 2023-09-19 08:20:11 - Feat.: - Title: Musk naznačil, že chce spoplatniť prístup k sociálnej sieti X pre všetkých užívateľov 04 - Modified: 2023-09-19 11:00:00 - Feat.: - Title: Radikálny krok Elona Muska. Je pripravený spoplatniť ľuďom sociálnu sieť X, tvrdí, že má na to dobrý dôvod 05 - Modified: 2023-09-12 18:00:00 - Feat.: - Title: Sociálne siete nevedia poraziť podvodníkov
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/financie-a-burzy, menuAlias = financie-a-burzy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
26. september 2023 04:44