StoryEditor

Amazon v Brne definitívne nebude. Potvrdil to investor

02.04.2014, 14:26
Autor:
tasr, stltasr, stl
Brno malo rokovať o novom logistickom centre. Šéf Amazonu Tim Collins to však stopol.

Americký internetový obchod Amazon nové logistické centrum v Brne nepostaví. Uviedla to na svojej internetovej stránke česká spravodajská televízia ČT24, ktorej to dnes v Mníchove oznámil európsky šéf firmy Tim Collins. Zástupcovia Brna mali pritom o dva týždne znovu rokovať o predaji pozemku pre halu Amazonu.

Ešte na konci marca to vyzeralo, že aj napriek trom neúspešným hlasovaniam brnianskeho zastupiteľstva má Amazon stále chuť postaviť svoje logistické centrum v brnianskej priemyselnej zóne. O predaji pozemku developérskej firme CTP Invest mali zástupcovia moravskej metropoly znovu rokovať 15. apríla.

Brnu sa pritom postupne darilo riešiť problémy, či už s výstavbou diaľničného prevádzača, alebo územným plánom, ktorý zatiaľ nedovoľuje stavať v lokalite logistické sklady. Proces jeho aktualizácie mal byt dokončený na májovom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Chronológia udalostí spojená s výstavbou nových skladov Amazon v Česku:

ROK 2013

Október

Amazon oznámil plány na vybudovanie svojich hál v blízkosti Prahy a Brna. Stali by sa súčasťou siete 25 distribučných centier v siedmich štátoch Európy.

ROK 2014

21. januára

Brnianske zastupiteľstvo prvýkrát neschválilo návrh vybudovať diaľničný prevádzač a rokovania odložilo na marcovú schôdzu. Amazon ale chcel mať jasno čo najskôr, Brno mu preto sľúbilo, že zvolá mimoriadne zasadanie zastupiteľstva v polovici februára.

14. februára

Zmluvy, ktoré by umožnili príchod Amazonu do Brna, zástupcovia mesta opäť neschválili. Prezident Miloš Zeman rozhodnutie kritizoval.

4. marca

Primátor Roman Onderka rokoval v Luxemburgu s poprednými manažérmi firmy Amazon Timothym Collinsom a Raimundom Paetzmannom. Na rokovaní bol prítomný aj riaditeľ developérskej spoločnosti CTP Invest Remon L. Vos. Všetci prítomní sa ubezpečili, že Amazon má záujem o vybudovanie distribučného centra v Brne.

18. marca

Brnianske zastupiteľstvo ani na tretíkrát neodsúhlasilo zmluvy s firmou CTP Invest. Priemyselné zóny v rôznych častiach Českej, ale aj Slovenskej republiky sa predháňajú v ponukách, aby Amazon postavil svoju halu u nich. Ostravská radnica ponúkla pozemky v priemyselnej zóne Mošnov, s novou ponukou prišiel aj Bratislavský kraj. O udržanie Amazonu v Brne usiluje aj vláda a agentúra CzechInvest.

26. marca

Spoločnosť Amazon naďalej dúfa, že svoje distribučné centrum v Brne postaví. Zástupcovia Amazonu, developéra CTP Invest a mesta sa zišli na spoločnej videokonferencii a dohodli sa, že Brno bude na najbližšom zasadnutí zastupiteľstva o stavbe distribučného centra znovu hlasovať. Amazon sa zaviazal, že sa do dňa hlasovania, teda do 15. apríla, nevyjadrí k ponuke kraja postaviť centrum v blízkosti letiska.

01 - Modified: 2006-03-23 14:46:24 - Feat.: 0 - Title: Nasadzovanie antivírusovej ochrany
01 - Modified: 2023-05-16 10:00:00 - Feat.: - Title: Drag queen bude čítať queer rozprávky deťom. Brnenskú knižnicu zaplavili nenávistné správy 02 - Modified: 2023-05-04 07:00:20 - Feat.: - Title: Pri požiari unimobuniek v Brne zomrelo najmenej osem ľudí 03 - Modified: 2023-01-05 14:00:00 - Feat.: - Title: Zdrogovaný brigádnik sa „zašil“ v ​​návese medzi balíkmi. Kamión s ním odišiel preč 04 - Modified: 2022-06-07 12:48:08 - Feat.: - Title: VIDEO Poriadny bizár: Policajti zastavili dvoch malých chlapcov v žltom Lamborghini 05 - Modified: 2022-05-20 10:00:32 - Feat.: - Title: Cyklista dostal poriadnu príučku. Česká polícia zverejnila video, ktoré ukazuje bežné praktiky aj Slovákov
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/financie-a-burzy, menuAlias = financie-a-burzy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
04. jún 2023 21:45