StoryEditor

IBM chystá novú investíciu. Za tri miliardy dolárov

31.03.2015, 10:17
Autor:
SITASITA

Americká spoločnosť International Business Machines (IBM) plánuje v ďalších štyroch rokoch investovať 3 mld. USD do divízie, ktorá sa zaoberá "internetom vecí" (Internet of things).

Ide o digitálne prepojenie objektov, ktoré pomocou senzorov môžu elektronicky prijímať a odosielať dáta. Spoločnosť IBM uviedla, že jej technológia bude založená na cloudoch.

Spoločnosť IBM sa dohodla na prvom veľkom partnerstve so spoločnosťou Weather Co.

Tá presunie svoje dáta o počasí na cloudy spoločnosti IBM a klienti budú môcť tieto údaje využívať spolu s analytickými nástrojmi IBM.

Výsledkom by malo byť, že spoločnosti budú schopné kombinovať predpoveď počasia s množstvom podnikateľských údajov. Firmy tak budú môcť rýchlo spoznať nákupné zvyky spotrebiteľov spojené s počasím, prípadne získajú informácie o vplyvoch počasia na dodávateľskú sieť.

Napríklad poisťovne by tak mohli posielať informácie klientom o tom, že kde sa schyľuje k búrke s krupobitím a zároveň informáciu o tom, kde sa dá bezpečne parkovať. To môže priniesť úsporu finančných prostriedkov.

Spoločnosť IBM taktiež uviedla, že už pracuje s nemeckými firmami ako Continental AG a s výrobcom leteckých motorov Pratt & Whitney na tom, aby im pomohla využívať údaje v rámci ich procesov.

Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje služby viac ako sto rokov.

Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách a zamestnáva viac ako 430-tisíc zamestnancov. Na Slovensku aktívne funguje od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko, s. r. o. vznikla 7. decembra 1992.

01 - Modified: 2007-04-26 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Duray ocenil Slotu
01 - Modified: 2025-12-25 19:15:56 - Feat.: - Title: Vianoce, dary, financie: ako sa s deťmi rozprávať o peniazoch? 02 - Modified: 2025-12-25 18:45:34 - Feat.: - Title: Prinášať ľuďom skutočnú hodnotu 03 - Modified: 2025-12-24 23:00:00 - Feat.: - Title: Je lúka u našich susedov zelenšia? Pokles investícií uznal aj Fico, Slovensko podľa neho potrebuje rásť 04 - Modified: 2025-12-23 16:00:00 - Feat.: - Title: Otáčajú sa Slováci chrbtom finančnej tradícii? Experti pre HN načrtli, prečo sa scvrkli naše železné rezervy 05 - Modified: 2025-12-22 18:24:45 - Feat.: - Title: Rok Sotákovho boja: Zrkadlo nastavil vláde aj energetikom. Fico mu po masívnych stratách sľúbil zlepšenie
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/financie-a-burzy, menuAlias = financie-a-burzy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
26. december 2025 10:47