StoryEditor

Tak nám zasa raz ukázali prezidenta

03.01.2010, 23:00

Viazanka bola decentná, sako trochu priveľké v pleciach, okuliare nepôsobili rušivým dojmom, fúzy a vlasy boli precízne zastrihnuté, prejav dokonale zostrihaný a myšlienok porovnateľne s vidieckym futbalom (kde-tu, s mierou). Prezidenta teda ešte stále máme, lebo krátko po druhom kole volieb sa uložil na zimný spánok. Nevšimol si výmeny ministrov v rezorte životného prostredia pripomínajúce pražský orloj, unikla mu výzva stovky sudcov, kritizujúca pomery v súdnictve, výhrady Európskej komisie voči narábaniu s európskymi peniazmi ho veľmi nevyrušili z driemot, kríza sa ho veľmi nedotkla, inak by zrejme mal výhrady voči deficitu ako protikrízovému prostriedku, na správu o stave krajiny si zasa nenašiel čas, valcovanie obyvateľov Pezinka sa mu nedonieslo, ignorovanie akýchkoľvek návrhov opozície mu neprekáža - lebo, ako už vieme, "medzi svojimi" je inde, nie u všetkých občanov, ako to má aj vo svojom sľube... A do prejavu mu takéto nenapísali, tak to ani neprečítal.

A to kde-tu bolo na dvoch miestach: "Áno, máme aj politický systém, ktorý však zatiaľ vyhovuje viac politickým stranám ako občanom." Povedala hlava štátu - či však niečo urobí aj pre to, aby politický systém viac vyhovoval občanom ako politickým stranám, dá sa pochybovať. Nič pre to neurobil ako predseda NR SR, slová kritiky na margo politických strán, ktoré ten systém zneužívajú, či dokonca návrh zákona, sú za hranicou jeho schopností.

Niečo však pre slovenskú spoločnosť skutočne urobil - tým, že by sme sa nemali podceňovať, "mali by sme byť sebavedomejší". Lebo v situácii, kde je hlavou štátu politik s takouto mentálnou výbavou a pozorovacími schopnosťami, by komplexom menejcennosti nemal trpieť ani jeden občan Slovenskej republiky.

Róbert Kotian

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/komentare-a-analyzy, menuAlias = komentare-a-analyzy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
08. august 2022 12:46