StoryEditor

Bellevue vymení turistov za kongresy

31.05.2007, 00:00

Približne 450 miliónov korún investovali v uplynulých rokoch akcionári spoločnosti Grand Hotel Bellevue do modernizácie rovnomenného hotelového komplexu v Starom Smokovci. Ten vznikol rekonštrukciou a vzájomným prepojením existujúcich hotelov Šport a Bellevue, ale aj ich rozšírením o nové kongresové centrum pre 600 hostí a wellness centrum. Generálna riaditeľka hotela Jana Gantnerová odhaduje, že by sa investície mohli akcionárom vrátiť do 15 rokov.
Služby hotela, ktorý vlani dosiahol obsadenosť 26 percent, dosiaľ využívali najmä zahraniční, ale aj domáci hostia, ktorí do Tatier pricestovali na oddychové pobyty. V najbližšom období však štvorhviezdičkový hotel plánuje radikálne zmeniť pomer hostí v prospech klientely, ktorá pricestuje na kongresové podujatia. Podľa Gantnerovej by do troch až piatich rokov mala kongresová klientela predstavovať až 70 percent zo všetkých hostí ubytovaných v hoteli.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/podniky-a-trhy, menuAlias = podniky-a-trhy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
07. december 2022 10:10