StoryEditor

Letisko Bratislava má nové duty-free

22.06.2007, 00:00

Približne 200-tisíc eur investovala spoločnosť Travel Retail Slovakia, ktorej stopercentným vlastníkom je nemecká firma Gebr. Heinemann, do rekonštrukcie, zariadenia a vybavenia nového obchodu duty-free na bratislavskom letisku.
Firma Travel Retail Slovakia, ktorej hlavnou činnosťou je maloobchod a predaj luxusných a exkluzívnych značiek tovaru, vyhrala verejnú súťaž na obsadenie voľných obchodných priestorov v odletovej časti letiska v Bratislave na tri roky. Po prebudovaní z dvoch niekdajších menších prevádzok typu duty-free ju na jar tohto roku otvorila.
Vynovená predajňa s plochou 214 štvorcových metrov podľa predsedu predstavenstva a výkonného riaditeľa spoločnosti Letisko M. R. Štefánika -- Airport Bratislava Františka Stolárika počas prvých mesiacov od otvorenia dosiahla dvojnásobný obrat ako v porovnateľnom období minulého roku.
Claus Heinemann z materskej firmy so sídlom v Hamburgu zatiaľ nechcel konkretizovať výšku tržieb vynoveného obchodu. Priznal však, že predaj počas uplynulých dvoch mesiacov predstihoval očakávania aj plány firmy. Najväčšou mierou sa na tržbách podieľajú parfumy exkluzívnych značiek.
Firma Gebr. Heinemann má dnes pobočky v 24 krajinách sveta a zamestnáva viac ako 3 500 ľudí. Momentálne prevádzkuje 220 obchodov typu duty-free. Okrem letísk a palúb lietadiel ponúka tovar aj v pohraničných obchodoch či v butikoch na výletných lodiach. Denne obslúži vyše 50-tisíc pasažierov a jej vlaňajší obrat sa vyšplhal na miliardu eur.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/podniky-a-trhy, menuAlias = podniky-a-trhy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
08. december 2022 03:46