Reuters
StoryEditor

Ruský vojenský priemysel šliape. Objem zákaziek prekročil 45 miliárd dolárov, oznámil Putin

07.11.2017, 12:48
Autor:
ČTKČTK
Rusku sa podarilo zvýšiť ekonomickú a finančnú stabilitu podnikov v oblasti obranného priemyslu.

Objem ruských zákaziek v rámci vojensko-technickej spolupráce prekročil v tomto roku hodnotu 45 miliárd dolárov (takmer 39 miliárd eur).

Podľa agentúry TASS to na dnešnom zasadnutí komisie pre vojensko-technickú spoluprácu uviedol ruský prezident Vladimir Putin. Podľa plánu by mal ruský vojenský export tento rok činiť vyše 15 miliárd dolárov (takmer 13 miliárd eur), dodal prezident.

Rusku sa teraz podarilo zvýšiť ekonomickú a finančnú stabilitu podnikov v oblasti obranného priemyslu a zvýšiť ich technologický a výrobný potenciál, povedal Putin. To tiež krajine podľa neho umožnilo zvýšiť export a zlepšiť úroveň jeho kvality.

Prezident ďalej oznámil, že Moskva hľadá pre svoju vojenskú techniku ​​nových zákazníkov. Vyberať ich však vraj chce aj na základe regionálneho a globálneho bezpečnostného kontextu. Zdôraznil pritom, že Rusko je pri výbere svojich partnerov veľmi prísne a kontroluje aj následné využitie zbraní ruskej výroby.

01 - Modified: 2025-12-25 21:45:00 - Feat.: - Title: Putinov kritik Udaľcov dostal šesť rokov v trestaneckej kolónii 02 - Modified: 2025-12-25 17:32:12 - Feat.: - Title: Putin presviedčal Busha, že Ukrajina je umelo vytvorený štát, vyplýva z odtajneného prepisu 03 - Modified: 2025-12-25 13:47:00 - Feat.: - Title: Moskva poprela správu o jej zámere trvať na zmenách v pláne USA pre Ukrajinu 04 - Modified: 2025-12-25 13:19:31 - Feat.: - Title: Rusko a Ukrajina opäť podnikli dronové útoky, obe strany hlásia obete 05 - Modified: 2025-12-25 12:52:00 - Feat.: - Title: Rusko predložilo Francúzsku ponuku v súvislosti s väzneným vedcom Vinatierom
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
26. december 2025 04:18