Mužstvo Nigérie hrá svoj dôležitý zápas na futbalovom šampionáte. Vo svojom poslednom zápase D-skupiny na MS vo futbale 2018 nastúpilo proti Argentíne. Ide o azda najsledovanejší zápas dnešného programu na šampionáte.
Zatiaľ, čo futbalistov Nigérie sledujú milióny divákov, rastúcemu problému krajiny sa už toľko pozornosti nevenuje.
Nová správa, ktorú uverejnil projekt The World Poverty Clock ukazuje, že Nigéria predbehla Indiu v počte najchudobnejších obyvateľov. India má pritom sedemkrát väčšiu populáciu ako Nigéria.
Skoro 90 miliónov Nigérijčanov v súčasnosti žije v extrémnej chudobe, čo predstavuje takmer 50 percent populácie. Podľa odhadov žije v Nigérii 180 miliónov obyvateľov. Keďže Nigéria čelí veľkému rastu populácie - do roku 2050 sa stane treťou najväčšou krajinou na svete - problém sa pravdepodobne zhorší, píše zahraničný portál Quartz.
Organizácia spojených národov si za svoj cieľ udržateľného rozvoja do roku 2013 stanovila okrem iného odstrániť extrémnu chudobu. Podľa údajov správy The World Poverty Clock je však dosiahnutie tohto cieľa nepravdepodobné. Veľký počet ľudí žijúcich v extrémnej chudobe je totiž problémom celej Afriky.
Z krajín, ktoré sú najviac postihnuté extrémnou chudobou, je len Etiópia na dobrej ceste splniť cieľ OSN na odstránenie chudoby do roku 2030, vyplýva z údajov správy. Okrem Etiópie je to z afrických štátov už len Mauretánia a Ghana, ktoré môžu splniť stanovený cieľ OSN.
Z 15 krajín sveta, kde sa zvyšuje počet ľudí žijúcich v extrémnej chudobe podľa údajov The World Poverty Clock, je 13 afrických krajín.
Projekt The World Poverty Clock je nástroj, ktorý monitoruje progres v oblasti znižovania extrémnej chudoby vo svete. Poskytuje údaje o chudobe v reálnom čase v jednotlivých krajinách. Tento projekt vytvorený neziskovou organizáciou World Data Lab, ktorá sídli vo Viedni.