AppleReuters
StoryEditor

Apple hľadá nové zdroje príjmov. Spolu s Goldman Sachs uviedli virtuálnu kreditnú kartu

06.08.2019, 18:48
Autor:
ČTKČTK
Apple zápasí s poklesom dopytu po iPhonoch.

Americká spoločnosť Apple dnes v spolupráci s investičnou bankou Goldman Sachs začala ponúkať virtuálnu kreditnú kartu určenú pre používateľov zariadení iPhone. Informovala o tom agentúra Reuters.

Apple sa majiteľov týchto smartfónov snaží k užívaniu karty prilákať vrátením dvoch percent z ceny pri nákupe prostredníctvom systému Apple Pay, nulovými poplatkami a aplikáciou na správu financií.

Apple zápasí s poklesom dopytu po iPhonoch a hľadá nové zdroje príjmov.

Goldman Sachs bude preverovať žiadosti o karty a monitorovať transakcie kvôli prípadným podvodom.

K finančným operáciám nebude mať Apple prístup. Firma zároveň uzavrela s investičnou bankou dohodu, podľa ktorej Goldman Sachs nebude tieto dáta používať na iné účely, napríklad pre svoju reklamu a marketing.

Apple ponúkne aj možnosť požiadať o fyzickú kartu z titanu, ktorá však nenesie viditeľné číslo. To je uložené v čipe iPhonu, ktorý bude v prípade potreby generovať virtuálne čísla pre nákupy na internete a prostredníctvom telefónu.

Informácie o nákupoch sa budú ukladať na užívateľovom iPhone. Produkt Applu a banky Goldman Sachs od ostatných kreditných kariet odlišuje práve previazanosť s telefónnym prístrojom.

Prvý užívatelia iPhonov, ktorí už skôr prejavili o kartu záujem, sa budú môcť k užívaniu nového produktu registrovať dnes prostredníctvom aplikácie Wallet. V nasledujúcich týždňoch plánuje Apple registráciu rozšíriť.

Karta je zatiaľ dostupná len v Spojených štátoch, poznamenala agentúra AP. V marci, kedy Apple kartu predstavil, firma uviedla, že do konca roka bude produkt dostupný v 40 krajinách.

Hlavnou značkou a hlavným zdrojom zisku Applu je iPhone, jeho predaj však začal klesať. Firma teda hľadá nové zdroje rastu, v marci napríklad vedľa kreditnej karty predstavila spravodajskú a televíznu službu.

01 - Modified: 2023-09-22 13:55:29 - Feat.: - Title: Európania stratili chuť na smartfóny, sú drahé a bez pridanej hodnoty. Pokles hlási aj slovenský predajca 02 - Modified: 2023-09-22 10:01:12 - Feat.: - Title: Apple avizuje horúce jesenné novinky. Zákazníci aj investori majú veľké očakávania 03 - Modified: 2023-09-21 07:53:45 - Feat.: - Title: Goldman Sachs posunul začiatok znižovania sadzieb Fedom na koniec budúceho roka 2024 04 - Modified: 2023-09-18 08:33:31 - Feat.: - Title: iSTYLE sa spája s m:zone 05 - Modified: 2023-09-15 11:39:35 - Feat.: - Title: Apple vo Francúzsku aktualizuje iPhone 12, aby urovnal spor ohľadom silných elektromagnetických vĺn
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
24. september 2023 08:47