Shankbone
StoryEditor

Nedostanete výplaty, prestaňte pracovať. Kalifornský startup financovaný Kutcherom má problémy

10.10.2019, 18:00
Autor:
domadoma
Zdá sa, že kalifornský startup Neighborly stavil na zlú kartu, keď sa pustil do obchodovania s komunálnymi dlhopismi.

Startup z Kalifornie Neighborly oznámil svojim zamestnancom, že im za prácu nemôže zaplatiť. Informáciu priniesol portál Bloomberg News.

Cieľom spoločnosti bolo zjednodušenie spôsobu predaja cenných papierov na trhu s komunálnymi dlhopismi. Ten má hodnotu 3,8 bilióna dolárov.

Generálny riaditeľ Jase Wilson v nedeľu zamestnancom oznámil, že financovanie spoločnosti minulý týždeň nedorazilo a požiadal ich, aby prestali pracovať. 

"Od dnešného večera už nie sme v pozícií zaplatiť vám," povedal Wilson. Zamestnanci tak dostanú zaplatené do konca predchádzajúceho týždňa. 

Startup Neighborly začal fungovať v roku 2012. Peniaze na rozbeh vyzbieral od investorov akými sú Ashton Kutcher v Sound Ventures, Maven Ventures a Univerzity v Stanforde.

Spoločnosť sa snažila predávať dlhopisy v menších prírastkoch, ako je obvyklé, len za päťtisíc dolárov, aby obyvatelia mohli jednoduchšie investovať do svojich komunít, akou je aj Cambridge v štáte Massachusetts, ktoré platformu Neighborly používalo. 

Spoločnosť však skončila s minimálnym vplyvom na štátny a miestny dlhový trh. 

Podľa údajov zostavených spoločnosťou Bloomberg bola spoločnosť pripísaná iba pri 12 transakciách s komunálnymi dlhopismi, a väčšina z nich bola pod hodnotou 20 miliónov dolárov.

Wilson v júli povedal, že spoločnosť sa vzdiali od obchodovania s komunálnymi dlhopismi a zbaví sa štvrtiny svojich zamestnancov. 

Spoločnosť odvtedy svoju pôsobnosť následne presunula do oblasti optických širokopásmových sietí.

Wilson povedal, že pozastavenie výplat bolo nutné na presun od komunálnych dlhopisov k sieťam. 

"Všetci sme v súlade s tým, čo musíme urobiť, ale s tým prichádza ďalšie zložité obdobie reorganizácie," uviedol Wilson. 

01 - Modified: 2022-11-28 08:01:55 - Feat.: - Title: Sprievodca investovaním. HN prinášajú veľký návod, do čoho vložiť peniaze a čo, naopak, nekupovať 02 - Modified: 2022-11-21 23:00:00 - Feat.: - Title: Matovičov rezort financií sa prepočítal, krajina bude potrebovať menej hotovosti 03 - Modified: 2022-11-05 23:03:37 - Feat.: - Title: Trhy viac trestajú Slovensko. Vyčítajú nám energetickú krízu aj Matovičov rozpočet 04 - Modified: 2022-10-25 22:00:00 - Feat.: - Title: Slovenská firma získala financie na umelú inteligenciu v zdravotníctve. Chcú ísť na svetové trhy 05 - Modified: 2022-10-24 09:00:00 - Feat.: - Title: Zostrojili robota, ktorý elektrickými výbojmi ničí burinu. Uvidíme, čo na to naše babky, možno ti naň prispejú
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
08. december 2022 04:27