Spoločnosť uviedla, že nákupom chce rozšíriť svoje portfólio o tradičné české minerálne vody.
Skupina Kofola kúpila stopercentný podiel v spoločnostiach Karlovarská Korunní a Ondrášovka. Transakciu musí ešte schváliť český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže.
Kofola o tom dnes informovala na svojich webových stránkach, cenu obchodu po dohode s druhou stranou nezverejnila. Dokončenie obchodu firmy očakávajú v prvej polovici budúceho roka.
Kofola uviedla, že nákupom chce rozšíriť svoje portfólio o tradičné české minerálne vody a posilniť na českom trhu svoju pozíciu v kategórii balených vôd.
"Do schválenia Úradom pre ochranu hospodárskej súťaže a vysporiadania transakcie všetky vyššie menované spoločnosti fungujú aj naďalej ako samostatné jednotky bez spoločnej väzby," uviedli zástupcovia Kofoly. Karlovarská Korunní a Ondrášovka tak zatiaľ patria spoločnosti Ondrášovka Holding.
Kofola je jedným z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov v strednej Európe.
K výrobkom Kofoly patria aj detské nápoje Jupík, značky Vinea, Chito, Top Topic alebo Citro Cola. Firma má okolo 2000 zamestnancov, z toho asi 700 v Česku.
Jej tržby za tohtoročné tri štvrťroky medziročne vzrástli o 3,6 percenta na 4,89 miliardy českých korún (191 miliónov eur).
Ukazovateľ EBITDA (prevádzkový zisk pred odpismi) jej stúpol o 0,5 percenta na 860,2 milióna korún (34 miliónov eur).
01 - Modified: 2023-12-08 12:34:44 - Feat.: - Title: Majiteľ Kofoly pre HN: Namiesto toho, aby vláda šetrila na výdavkovej strane, zdaňuje tých, čo fungujú
02 - Modified: 2023-09-11 08:16:03 - Feat.: - Title: TV reklama: Najvyššie body získal Láskyplný piatoček
03 - Modified: 2023-08-07 22:00:00 - Feat.: - Title: Smäd hasíme čoraz drahšími sladenými nápojmi. A zisky československej legendy aj konkurencie z USA idú nahor
04 - Modified: 2023-05-17 07:50:52 - Feat.: - Title: Kofola a Mattoni 1873 vstupujú do slovenskej firmy, investujú do recyklácie PET fliaš
05 - Modified: 2022-12-27 12:10:30 - Feat.: - Title: Legendárna československá značka takmer zanikla. Na nohy ju opäť postavila rodina Samarasovcov