Reuters
StoryEditor

Prvé nemecké aerolinky končia, koronavírus položil Germanwings

08.04.2020, 09:37
Autor:
ČTKČTK
Radikálny krok oznámil najväčší európsky letecký prepravca, nemecká Lufthansa.

Už 1. apríla Lufthansa oznámila, že skráti pracovný čas takmer 90-tisíc zamestnancov. Aktuálne kroky sú pokračovaním radikálnych úsporných krokov.

Lufthansa v utorok oznámila, že ukončí prevádzku svojich nízkonákladových aeroliniek Germanwings.

Očakáva, že letecké odvetvie sa môže z krízy vyvolanej šírením koronavírusu dostávať celé roky.

Lufthansa znižuje kapacitu na letiskách v Mníchove a Frankfurte a odstavuje štyri desiatky strojov.

Radikálne znižovanie diaľkových letov

Popri tom, že končí Germanwings, čaká ich sesterské nízkorozpočtové aeroliniky Eurowings radikálne zníženie diaľkových letov.

"Bude trvať mesiace, než budú celosvetové obmedzenia cestovania úplne zrušené, a roky, kým sa celosvetový dopyt po leteckom cestovaní vráti na úroveň pred krízou," uviedla Lufthansa.

Eurowingsu sa zmenší flotila o desať Airbusov A320. Lufthansa letecký park zredukuje aj ďalším dcérskym spoločnostiam, Austrian Airlines a Brussels Airlines. Celá skupina mala pred krízou cez 700 lietadiel.

Lufthansa sa snaží udržať si hotovosť

Podobne ako ostatné aerolinky, ktoré kvôli paralýze leteckého cestovania prišli o tržby, si Lufthansa snaží udržať hotovosť.

Spoločnosť rokuje s vládami Nemecka, Rakúska a Belgicka o štátnej pomoci. Podľa agentúry Bloomberg je pod čoraz väčším tlakom prijať skutočnosť, že časť podielu v aerolinkách bude výmenou za pomoc nemeckého štátu.

"Je to prvá veľká letecká spoločnosť, ktorá povedala pravdu o výhľade dopytu," konštatoval analytik spoločnosti Bernstein Daniel Roeska s ohľadom na reštrukturalizáciu Lufthansy.

Koronavírus a Covid - 19

25. máj 2022 15:10