Obyvatelia Srí Lanky čakajú v rade na benzínovej pumpe. FOTO: Reuters
StoryEditorSrí Lanka na suchu. V krajine chýbajú palivá aj lieky, v núdzi tlačí peniaze
Srílanský premiér Ranil Wickremesinghe v televíznom prejave priznal, že krajina naliehavo potrebuje len na pár nasledujúcich dní 75 miliónov dolárov.
Srí Lanke, ostrovnému štátu zvieranému najhoršou ekonomickou krízou za 70 rokov, došlo palivo. Utorok je podľa tamojšej vlády posledným dňom, na ktorý ešte stačia zásoby pohonných hmôt. Energetická kríza je pritom len jedným z mnohých prejavov ekonomického kolapsu krajiny.
Srílanský premiér Ranil Wickremesinghe v televíznom prejave priznal, že krajina naliehavo potrebuje len na pár nasledujúcich dní 75 miliónov dolárov, aby mohla pokryť náklady na tie najnutnejšie dovozy. Centrálna banka navyše podľa neho bude musieť tlačiť nové peniaze na pokrytie miezd štátnych zamestnancov.
Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 66% na dočítanie.
01 - Modified: 2023-12-08 14:08:55 - Feat.: - Title: Vietor sa u nás veľmi nevyužíva, vedie skôr jadro. "Nie je to žiadúci doplnok" vraví odborník
02 - Modified: 2023-12-05 13:08:18 - Feat.: - Title: Holandsko vrátilo Srí Lanke pamiatky odvezené počas koloniálneho obdobia
03 - Modified: 2023-12-01 23:00:00 - Feat.: - Title: Automobily, ktoré bojkotujú eko benzín E10. Nie je medzi nimi náhodou aj váš model?
04 - Modified: 2023-12-03 23:00:00 - Feat.: - Title: Energeticky efektívne riešenia od SSE: v kúpeľoch aj na streche výrobnej haly
05 - Modified: 2023-12-03 23:00:00 - Feat.: - Title: Slovensko lipne na lacnom plyne, no má to trhlinu. Experti pre HN: Koledujeme si o cenový šok (analýza)