UniCredit minulý rok v septembri oznámila, že v Commerzbank získala podiel deväť percent. FOTO: REUTERS
StoryEditor

Nemecký protimonopolný úrad bude skúmať podiel Unicreditu v Commerzbank

26.02.2025, 12:01
Autor:
TASRTASR

Úrad preveruje dôsledky nadobudnutia menšinového podielu Unicredit v Commerzbank na hospodársku súťaž, uviedol v stredu hovorca protimonopolného úradu.

Talianska banka Unicredit predložila nemeckému protimonopolnému úradu (Bundeskartellamt) na preskúmanie svoju akvizíciu podielu v spoločnosti Commerzbank, píše agentúra DPA.

Úrad preveruje dôsledky nadobudnutia menšinového podielu Unicredit v Commerzbank na hospodársku súťaž, uviedol v stredu hovorca protimonopolného úradu.

image

Commerzbank plánuje znižovanie počtu pracovných miest a pripravuje nové ciele

Talianska spoločnosť úradu oznámila, že v druhej najväčšej najväčšej nemeckej súkromnej banke plánuje zvýšiť svoj podiel až na 29,9 percenta. Protimonopolný úrad má teraz k dispozícii mesiac na prvú fázu vyšetrovania a ďalšie štyri mesiace na hĺbkové preskúmanie plánov Unicreditu, dodal hovorca.

UniCredit minulý rok v septembri oznámila, že v Commerzbank získala podiel deväť percent. V súčasnosti v banke kontroluje približne 28 percent. Od 30-percentného podielu by Unicredit musela predložiť verejnú ponuku na prevzatie Commerzbank. Prípadnú akvizíciu odmieta vedenie banky, odbory aj nemecká vláda.

01 - Modified: 2025-12-26 09:12:00 - Feat.: - Title: Berlín sa v blízkej budúcnosti nezapojí do stabilizačných síl pre Gazu 02 - Modified: 2025-12-26 09:07:15 - Feat.: - Title: Paríž a Berlín sú aj v krízových časoch motormi EÚ. Chcú posilniť pozíciu Európy na geopolitickej šachovnici 03 - Modified: 2025-12-25 16:21:38 - Feat.: - Title: Slabí lídri veľkej Európy? V Paríži, Londýne a Berlíne závidia „pohodu“ Talianom 04 - Modified: 2025-12-25 08:02:00 - Feat.: - Title: Nemecká ministerka vyzvala na medzinárodné úsilie o ukončenie vojny v Sudáne 05 - Modified: 2025-12-24 11:37:02 - Feat.: - Title: Záujem o šumivé vína v Nemecku naďalej klesá
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
26. december 2025 19:45