Ilustračná fotografia. FOTO: Reuters
StoryEditor

Ropa zlacňuje po správe o raste zásob v USA, Brent je blízko 65 dolárov

13.08.2025, 18:51
Autor:
ČTKČTK

Americký vládny Úrad pre energetické informácie dnes oznámil, že zásoby ropy v USA sa minulý týždeň zvýšili o tri milióny barelov na 426,7 milióna barelov.

Ceny ropy sa dnes znižujú po správe o prekvapivom raste zásob suroviny v Spojených štátoch. Severomorská ropa Brent okolo 18:00 nášho času vykazovala pokles o 1,6 percenta a pohybovala sa v tesnej blízkosti 65 dolárov za barel. Americká ľahká ropa West Texas Intermediate strácala 1,8 percenta a nachádzala sa neďaleko 62 dolárov za barel.

Americký vládny Úrad pre energetické informácie dnes oznámil, že zásoby ropy v USA sa minulý týždeň zvýšili o tri milióny barelov na 426,7 milióna barelov. Analytici pritom v ankete agentúry Reuters predpovedali pokles zásob, a to o 275-tisíc barelov.

image

Ceny ropy v reakcii na správy o plánovanej schôdzke medzi Putinom a Trumpom klesajú

Medzinárodná agentúra pre energetiku dnes navyše uviedla, že globálny trh s ropou smeruje v budúcom roku k rekordnému prebytku, pretože rast dopytu spomaľuje a ponuka sa zvyšuje. Predpovedala, že svetový dopyt v tomto a budúcom roku porastie menej ako polovičným tempom v porovnaní s rokom 2023.

Obchodníci teraz čakajú na výsledok piatkovej schôdzky amerického prezidenta Donalda Trumpa s ruským náprotivkom Vladimirom Putinom, ktorá by sa mala zaoberať ukončením vojenského konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou.

Americký minister financií Scott Bessen dnes uviedol, že ak sa rozhovory nebudú vyvíjať priaznivo, mohlo by dôjsť k sprísneniu sankcií voči Rusku.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
04. jún 2026 09:47