Akcie Warner Bros. Discovery vzrástli o 2,8 percenta po správe, že spoločnosť dostala ponuku na prevzatie od Netflixu. FOTO: REUTERS
StoryEditor

Americké akcie posilnili, v očakávaní nižších úrokových sadzieb rástli technológie

02.12.2025, 23:36
Autor:
ČTKČTK

O viac ako desať percent posilnili akcie amerického výrobcu leteckej techniky Boeing. Reagovali na oznámenie firmy, že v budúcom roku očakáva vyššie dodávky lietadiel.

Akcie v Spojených štátoch dnes posilnili. V očakávaní nižších úrokových sadzieb rástli technologické firmy. Na devízovom trhu spevňoval dolár voči jenu.

Dow Jonesov index, ktorý zahŕňa akcie 30 popredných amerických podnikov, dnes pridal 0,39 percenta a uzavrel na 47 474,46 bodu. Širší index S&P 500 stúpol o 0,25 percenta na 6829,37 bodu a index Nasdaq Composite, v ktorom je zastúpených mnoho firiem z odvetvia vyspelých technológií, sa zvýšil o 0,59 percenta na 23 413,67 bodu.

O viac ako desať percent posilnili akcie amerického výrobcu leteckej techniky Boeing. Reagovali na oznámenie firmy, že v budúcom roku očakáva vyššie dodávky lietadiel.

image

Českým a slovenským milionárom pomohli akciové trhy

Akcie Warner Bros. Discovery vzrástli o 2,8 percenta po správe, že spoločnosť dostala ponuku na prevzatie od Netflixu.

Americký dolár sa dnes zotavuje po pondelkovom výpredaji a posilňuje voči jenu. Krátko pred 22.00 h SEČ mal k japonskej mene k dobru 0,3 percenta a stál 155,86 jenu.

Euro sa stabilizuje po zverejnení dát o novembrovej inflácii v eurozóne, ktorá bola vyššia, ako sa očakávalo, aj keď len mierne. Euro k doláru v rovnakom čase pridáva 0,1 percenta na 1,1623 dolára. Dolárový index, ktorý sleduje výkon dolára ku košu šiestich popredných svetových mien, stráca 0,1 percenta na 99,35 bodu.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
15. január 2026 14:16