V súvislosti s Facebookom sa nehovorí však iba o väčšej bezpečnosti jeho užívateľov, ale aj o vládnej regulácii. Podľa amerických demokratov je na ochranu dát potrebný federálny zákon, s čím až tak nesúvisia republikáni. Väčšinu si síce držia stále práve oni, zmena by mohla prísť s novembrovými voľbami v Kongrese.
Regulácia však so sebou prináša aj obavy o cenzúru či o zabezpečenie, aby sieť neskrývala príspevky z jednej skupiny viac ako z druhej.
Zmeny navrhuje aj Európska komisia. Terč pozornosti zameriava na to, aby bolo jednoduchšie mazať jednotlivé profily. Věra Jourová, eurokomisárka pre ochranu spotrebiteľa a rodovú rovnosť chce s vedením Facebooku komunikovať a uistiť sa tak, aby sa podobný škandál neopakoval.
Prediskutovať chce aj regulovanie prejavov nenávisti, aby bol nenávistný obsah čo najrýchlejšie zo sociálnej siete zamazaný.
The growing scale of #CambridgeAnalytica #Facebook case is very worrying, 87mln people were affected, also from EU. #Facebook needs to step up the response and protect the European data. Glad that FB takes #GDPR as its global policy. https://t.co/MmH8gIlfRd
— Věra Jourová (@VeraJourova) 5. apríla 2018