Biznis rástol raketovou rýchlosťou a majiteľ Amazonu sa rozhodol k ponúkanému sortimentu pridať videá, hudbu či počítačové hry.
Prirodzene, úspech dnešných miliardárov sa nezaobíde ani bez poriadnej dávky šťastia a správnych rozhodnutí. Na rozdiel od mnohých internetových firiem, ktoré na prelome tisícročí nezvládli prasknutie bubliny dot.com, Amazon prežil. Napriek tomu, že kríza ťažko otriasla jeho biznisom, dokázal sa pomerne rýchlo dostať z problémov. „Okolo mňa zatvárali stovky firiem. V tom čase vládla tvrdá konkurencia. My sme niekoľko týždňov pred prasknutím bubliny vyzbierali od investorov a bánk dve miliardy dolárov. Toto obdobie sme vydržali najmä vďaka tomu,“ zaspomínal si neskôr Bezos.
Podľa vlastných slov sa v tomto kritickom období držal troch hlavných zásad. „1. Zákazník je na prvom mieste. 2. Musíš zostať inovatívny a invenčný. 3. Buď trpezlivý.“
Bezos si pred 20 rokmi splnil aj svoj dávny sen. V septembri 2000 založil firmu Blue Origin, ktorá sa zaoberá kozmickým výskumom. V roku 2015 úspešne vypustila svoj prvý testovací let do vesmíru.
Astronomickou rýchlosťou dnes rastie aj Bezosov majetok. Začiatkom tohto mesiaca zbohatol za pár minút o viac ako 13 miliárd dolárov. Dôvodom boli pozitívne výsledky Amazonu, kde Bezos drží 12 percent akcií.
A vďaka vlaňajšiemu rozvodu s Bezosom sa jeho dnes už exmanželka MacKenzie stala jednou z troch najbohatších žien sveta. Jej majetok prekročil 41 miliárd dolárov.