Hodnota majetku: 84 miliardy dolárov. Národnosť: americká. Zdroj bohatstva: Berkshire Hathaway.Reuters
StoryEditor

Miliardár, ktorý v ruke otočí každý štvrťdolár. Aké sú pravidlá biznisu podľa veštca z Omahy?

14.12.2019, 23:00
V novom seriáli HN vám predstavíme najmajetnejších ľudí sveta z iného pohľadu, než sa bežne dozviete z médií. Začíname jedným z najúspešnejších investorov, legendárnym veštcom z Omahy Warrenom Buffetom.

„Za 3,17 dolára by som si mohol v McDonald´s dovoliť menu so slaninou, vajcom a syrom. Akciové trhy však ráno išli smerom nadol a ja dnes vôbec necítim, že by som prosperoval. Preto si doprajem jedlo za 2,95 dolára.“ Ak by ste tieto slová očakávali od človeka, ktorý nemá peňazí nazvyš a v ruke otočí každý cent, pravdu by ste mali len spolovice. V skutočnosti ich vyslovil jeden z najbohatších ľudí na svete Warren Buffett. Tento americký miliardár je však známy aj tým, že každú kúpu si vopred poriadne rozanalyzuje po preštudovaní všetkých dostupných údajov. Napokon, aj táto povahová črta jeho osobnosti nemalou mierou prispela k tomu, že aktuálne je s odhadovaným majetkom 82,5 miliardy dolárov tretím v rebríčku najbohatších ľudí na svete zverejňovanom magazínom Forbes. Zároveň však je jedným z najštedrejších darcov peňazí na charitu.
Nahliadnite s nami do súkromia muža, ktorý vďaka svojmu neomylnému citu pre výhodné investície získal prezývku veštec z Omahy.

menuLevel = 2, menuRoute = focus/biznis, menuAlias = biznis, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
27. február 2024 20:43