StoryEditor

Estónsky top podnikateľ pre HN: Vďaka korone je novým trendom home office z dreva

08.07.2021, 12:06
Sauny sú dnes už súčasťou zdravého životného štýlu, tvrdí v rozhovore pre HN Priit Kallas, zakladateľ a šéf spoločnosti Iglucraft a aktuálny estónsky EY Podnikateľ roka.

Na čele firmy Iglucraft ste vybudovali moderné impérium tradičných severských drevených domčekov a sáun. Ľuďom na Slovensku či v Strednej Európe sa však sauny spájajú skôr s Fínskom. Prečo ste si vybrali práve tento segment?
Ak sa bavíme o segmente moderných drevených domčekov, v ňom je najväčším európskym exportérom práve Estónsko. Keď sme v roku 2014 s firmou Iglucraft začínali, mali sme už určité vedomosti, ako sa takéto veci robia. No a čo sa týka sáun, áno, máte pravdu v tom, že vo svete sa väčšinou spájajú s Fínskom. Avšak povedal by som, že v Estónsku sú možno ešte populárnejšie než vo Fínsku. Môžete sa s nimi u nás stretnúť skutočne na každom kroku. A práve Estónsko pritom patrilo medzi prvé krajiny, kde sa sauny začali vo veľkom využívať.

Mali ste už pred založením Iglucraft podnikateľské skúsenosti s týmto odvetvím?
Vôbec nie. Vstúpil som doň úplnou náhodou. Pracoval som v absolútne rozdielnom odvetví – v marketingu, ktorý som aj vyštudoval. Môj kamarát plánoval začať výrobu prefabrikovaných domov. Mne sa zdalo ako lepší nápad spustiť produkciu prefabrikovaných sáun. Pred siedmimi rokmi sme tak predstavili prvú saunu v tvare tradičného iglu. Postupne sme k tomu pridali výrobu ďalších produktov, napríklad drevených domčekov či kancelárií.

Vo svojich prezentáciách tvrdíte, že kombinujete históriu s modernosťou. Môžete to bližšie vysvetliť?
Spájame tradičné vyše 200-ročné stavebné postupy na jednej strane s vysoko kvalitnými modernými technológiami, najlepšími materiálmi a severským dizajnom na strane druhej. Okrem toho sa tiež snažíme získavať čo najpresnejšie a najaktuálnejšie informácie, aby sme vedeli, akým smerom sa trh uberá a aké trendy nás čakajú v blízkej i vzdialenejšej budúcnosti. No a podstatná časť nášho úspechu pochádza z nášho marketingu.

Predpokladám, že pri budovaní značky využívate svoje znalosti a skúsenosti práce práve na poli marketingu...
Presne tak. My sme naozaj veľmi zameraní na budovanie našej značky a celého konceptu. Potenciálnych záujemcov sa snažíme osloviť cez fotky na sociálnych sieťach. Práve takýto druh marketingu je ...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2023-11-21 17:30:00 - Feat.: - Title: Od začiatku roka sa proti covidu zaočkovalo toľko ľudí ako za osem dní minulého roka 02 - Modified: 2023-11-16 06:52:19 - Feat.: - Title: Pred 35 rokmi prijalo Estónsko, ako prvé v ZSSR, deklaráciu o zvrchovanosti 03 - Modified: 2023-11-15 08:37:13 - Feat.: - Title: Estónska premiérka Kallasová naznačila, že má záujem o pozíciu šéfa NATO 04 - Modified: 2023-11-13 15:05:15 - Feat.: - Title: V Estónsku sa začal proces súvisiaci s praním špinavých peňazí v Danske Bank 05 - Modified: 2023-11-10 15:22:25 - Feat.: - Title: Rusi podľa estónskej rozviedky prevzali iniciatívu na dvoch úsekoch frontu. Protiofenzíva môže byť pri konci
menuLevel = 2, menuRoute = focus/biznis, menuAlias = biznis, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
29. november 2023 02:18