Ľubica LaššákováTASR
StoryEditor

Kam kráča kultúra?

28.03.2018, 00:00
V porovnaní s inými ministerskými nováčikmi má s politikou dlhšie skúsenosti.

Ľubica Laššáková absolvovala Katedru rozhlasovej a televíznej žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a v súlade s jej štúdiom má za sebou viaceré novinárske skúsenosti.

Pôsobila ako zástupkyňa šéfredaktora odvetvového časopisu Slovcea, redaktorka a moderátorka Slovenského rozhlasu či ako tlačová a programová manažérka PKO v Banskej Bystrici.

V porovnaní s inými ministerskými nováčikmi má s politikou dlhšie skúsenosti – pôsobí ako mestská poslankyňa v Banskej Bystrici aj ako krajská poslankyňa Banskobystrického samosprávneho kraja.

Tento január nastala na poste krajskej šéfky strany Smer-SD priam priezvisková výmena, a Ľubica Laššáková zasadla na miesto Jany Laššákovej, ktorá je už sudkyňou Ústavného súdu. Nová ministerka je tiež podpredsedníčkou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Exminister Maďarič, ktorý bol prvý z odídencov po odhalení vraždy Jána Kuciaka s priateľkou, má viac umeleckú históriu než novinársku. Vyštudoval Vysokú školu múzických umení v Bratislave v odbore filmová a televízna dramaturgia a scenáristika. 

Slovenskej televízii pracoval ako dramaturg v redakcii literárno-dramatického vysielania, kde bol neskôr aj šéfredaktorom či zástupcom šéfredaktora. Bol členom aj podpredsedom Rady STV.

Jeho podpis figuruje pod viacerými televíznymi scenármi hraných filmov a inscenácií či rozhlasových hier, spolupracoval aj s divadlami. V strane Smer pôsobí od roku 2000, na čele rezortu kultúry zase s malou prestávkou od roku 2006.

25. máj 2022 18:01