V predchádzajúcich komunálnych voľbách nebola spolupráca medzi lídrami SaS, OĽaNO a KDH na takej úrovni ako dnesTASR
StoryEditor

Ako komunikujú na Facebooku slovenskí politici?

27.04.2018, 00:00
Stanoviská k aktuálnej politickej situácii, informácie o návštevách či stretnutiach, verejné a súkromné podujatia a zážitky.

Aj naši politici sa s Facebookom zžili a svojich fanúšikov či sledovateľov zásobujú pravidelnými správami zo svojho života.

Mať profil či stránku na sociálnej sieti je už samozrejmosťou, čo sa však pri porovnaní jednotlivých politikov či politických strán líši, je aktivita, s akou na nej vystupujú.

K najaktívnejším slovenským politikom na Facebooku, ako mapuje portál teraz.sk, je hnutie OĽaNO s viac ako 107-tisícmi fanúšikmi a o niečo viac sledovateľmi.

O tom, že sú naozaj aktívni, svedčí aj počet uverejnených príspevkov, ktorý sa niektoré dni vyšplhá aj na počet sedem. Videá, citáty, kritika voči vládnej garnitúre. A k tomu, diskusie s komentujúcimi.

V top trojke OĽaNO nasleduje Slovenská Národná Strana a súčasný premiér Peter Pellegrini. Ani ich facebooková stratégia nie je iná.

Okrem spomenutých prostriedkov vyzdvihujú historické udalosti či výročia a využívajú možnosť spýtať sa ľudí na ich názor. Premiér využíva aj možnosť live videí, ktoré boli doteraz prevažne výsadou médií.

23. máj 2022 12:42