Zavraždený novinár Ján Kuciak informoval, že majetok firmy Technopol v hodnote 20 miliónov eur za podozrivých okolností skončil u ľudí blízkych Marianovi Kočnerovi. Kauza sa týkala prevodov nehnuteľností z majetku Technopol Servis.TASR/Andrej Galica
StoryEditor

Čo ďalej s Technopolom?

11.11.2018, 23:00
V súvislosti s tým sa skloňuje aj milosť pre Kočnera.

Denník SME prišiel s informáciou, že ľudia blízki kontroverznému podnikateľovi sa pokúšajú o ďalší prevod Technopolu, teda kongresového centra a s ním súvisiacich pozemkov v bratislavskej Petržalke, ktorých hodnota je 20 miliónov eur.

Majetok je síce blokovaný Úradom špeciálnej prokuratúry a Špecializovaným trestným súdom, zmena na nových vlastníkov nie je však nemožná.

Koncom októbra tiež zo súdu zmizlo tristo strán spisu ku kauze Technopol. Mal k nim patriť aj spis s právne pochybným rozhodnutím sudkyne Miriam Repákovej, ktorú neskôr vylúčili pre zaujatosť.

Čo sa týka Technopolu, opozičníci zo strany Sloboda a solidarita chcú v parlamente zrušiť prezidentskú milosť pre Kočnera udelenú v kauze Technopol v 90.rokoch. Dôvodom má byť jeho stíhanie za zmenky aj podozrenie z objednávky Kuciakovej vraždy.

01 - Modified: 2026-01-07 09:28:04 - Feat.: - Title: Kočnerovi museli vo väznici privolať záchranku. Išlo o akútnu alergickú reakciu 02 - Modified: 2026-01-05 18:30:00 - Feat.: - Title: Vražda novinára a jeho snúbenice: začne sa súd, nepriamo Kočnera usvedčuje Andruskóo, priamo môže Zsuzsová 03 - Modified: 2025-11-07 16:36:50 - Feat.: - Title: Najvyšší súd rozhodol v obdobnom prípade. Kočner a Rusko tak zrejme budú musieť na slobodu zabudnúť 04 - Modified: 2025-10-20 14:59:24 - Feat.: - Title: Obhajoba požiada o prerušenie výkonu trestu Kočnera a Ruska. Advokát Para sa odvoláva na Trestný zákon 05 - Modified: 2025-10-20 11:27:09 - Feat.: - Title: Obžalovaný Kočner tvrdí, že sa zločinu daňového podvodu nedopustil
menuLevel = 2, menuRoute = focus/politika-s-spolocnost, menuAlias = politika-s-spolocnost, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
09. január 2026 19:35