Politickí lídri vo Veľkej Británii sa na začiatku rozhodli ku koronavírusu pristupovať inak ako väčšina krajín a išli cestou budovania kolektívnej imunity. Keďže totiž vírus len tak neodíde a nie je možné dlhodobo obyvateľstvo izolovať, je teda najlepšie, aby ochorením prešli a čo najskôr si vytvorili protilátky.
Vláda však postupne menila názor a kým na začiatku sa mali doma zdržiavať iba starší, postupne sa obmedzenia rozširovali na celé obyvateľstvo. 16. marca, keď už krajina mala 1400 prípadov, vláda obyvateľstvu povedala, aby sa vyhli akémukoľvek nepotrebnému kontaktu s druhými a 20. marca boli zatvorené všetky kaviarne, bary reštaurácie. Karanténa a zákaz vychádzania oficiálne začal až 24. marca, kedy už mala krajina 6650 chorých.
To, kedy začne krajina s postupným uvoľňovaním opatrení ešte nie je jasné. Boris Johnson, ktorý na začiatku presadzoval kolektívnu imunitu, neskôr vírus sám dostal a takmer skončil na jednotke intenzívnej starostlivosti, však ešte 27. apríla hovoril, že krajina je stále v „maximálnom riziku“ a o uvoľňovaní nemôže byť ani reč.
7. mája však majú odborníci prehodnotiť situáciu. Uvoľňovanie sa ale môže začať iba ak sa naplnia nasledujúce podmienky: bude istota že verejné zdravotníctvo má potrebné kapacity, bude stabilný pokles denných úmrtí, rýchlosť šírenia bude klesať, dodávka testov a ochranných pomôckach bude schopná pokryť dopyt a nebude riziko druhej vlny vírusu.