TASR
StoryEditor

Okoličány, Mello aj Kosík. Kto všetko uniká spravodlivosti?

24.04.2018, 00:00
Keď sa odsúdený na doživotie mení na odsúdený na útek.

Róbert Okoličány, šéf mafiánskeho gangu, namiesto výkonu svojho trestu utiekol do zahraničia. V súčasnosti medializovaný prípad zameral pozornosť na konanie polície. Obviňujú z toho, že bossovi mafie nezabránila uniknúť, tá však na svoju obranu tvrdí, že bez zatykača konať nemohla.

Na jej stranu sa prikláňa aj dosluhujúci policajný prezident Tibor Gašpar, podľa ktorého spravila polícia až svoju nadprácu. Zdôrazňuje, že polícia môže konať až vtedy, keď bol vydaný príkaz na dodanie do výkonu trestu: „My sme boli tí prví, ktorí kontaktovali súd a chceli od neho vystaviť tie príkazy, pretože my nemôžeme inak konať.

Až na základe príkazov sa niektoré osoby zatkli,“ povedal Gašpar. Odmieta teda zlyhanie polície a naopak vyzdvihuje jej prvotnú iniciatívu v kontaktovaní súdu. A polícia teraz čaká na vydanie príkazov na zatknutie, aby mohli po Okoličánym pátrať aj v zahraničí.

Mafiánsky šéf však nie je jediný, ktorý pred spravodlivosťou utiekol do zahraničia. Túto cestu si vybrali aj Karol Mello, Ľuboš Kosík či Dávid Brtva. O čo išlo a pochybila v ich prípade polícia?

menuLevel = 2, menuRoute = focus/politika-s-spolocnost, menuAlias = politika-s-spolocnost, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
01. december 2022 05:21