TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Analýza: Komu sa darí loviť kresťanského voliča a prečo to nie je Kotleba?

19.02.2020, 07:55
Ochrana tradičných kresťanských hodnôt je pred týmito voľbami medzi stranami v móde a ani liberálne strany proti tradičným hodnotám otvorene nebojujú. V minulosti to tak pritom nebolo.

Cez víkend mal líder ĽSNS Marian Kotleba nabitý program. Spolu s ďalšími členmi strany vycestovali do Nitry, aby sa pri jednom z najstarších slovenských kostolov dali požehnať a zasvätiť pod ochranu Boha.

„Chcem vám všetkým povedať, že my sme ten meč, ktorý musí ochrániť Slovensko, ale ten meč bez kríža nemá silu. A kríž bez meča tú silu dnes stráca,“ uviedol Kotleba na stretnutí.

Nebola to pritom prvá akcia tohto druhu a predseda ĽSNS má za sebou už viaceré zasvätenia. Konferencia biskupov sa od celej akcie dištancovala, apel na kresťanského voliča je však jasný.

ĽSNS však nie je jediná, čo o tohto voliča bojuje, rôznymi spôsobmi sa o to pokúšajú viacerí. Čím bližšie sú voľby, tým viac sa zdá, že sú politické strany kresťanskejšie. Ochrana tradičných kresťanských hodnôt, boj proti Istanbulskému dohovoru či stretnutia vo Vatikáne sú na dennom poriadku.

Aká silná je však táto voličská základňa a prečo sa ešte aj dnes mnohé strany snažia zaujať práve ju?

menuLevel = 2, menuRoute = focus/politika-s-spolocnost, menuAlias = politika-s-spolocnost, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
24. február 2024 17:59