Reuters
StoryEditor

Kto laureátov kritizoval?

27.10.2017, 13:47
Výber víťaza sa nepáčil viacerým krajne ľavicovým poslancom.

Laureáti vraj demokraciu obnoviť neplánujú

Šéf parlamentu sa ich počas príhovoru snažil upokojiť, aby rešpektovali rozhodnutie väčšiny.

Poslanci uviedli, že k členom rôznorodej skupiny venezuelskej opozície patria aj členovia krajnej pravice, ktorí nemajú žiaden záujem obnoviť demokraciu v krajine.

Okrem toho majú tiež ambície o oživenie negatívnych častí latinskoamerickej histórie.

Pre Blahu je udelenie škandálom

Skupina ľavičiarov ľutuje, že sa cena zneužila na takýto účel, slávnostnú ceremóniu budú bojkotovať a vyžadujú, aby sa o ďalších laureátoch hlasovalo v Európskom parlamente.

Nespokojnosť vyjadril aj poslanec SMER-SD Ľuboš Blaha a jej udelenie opozícii označil za škandál.

V budúcnosti nechce už ani uvádzať, že ju získal aj slovenský politik Alexander Dubček, lebo by podľa neho zneuctil jeho pamiatku.

Venezuelskú opozíciu opísal ako tých, ktorí robia v uliciach bordel, páchajú násilie, destabilizujú krajinu a chcú zvrhnúť legitímne zvolenú vládu.

01 - Modified: 2025-12-05 05:51:35 - Feat.: - Title: Venezuela zostala takmer letecky odrezaná od sveta. Aerolinky po Trumpovom varovaní rušia spoje 02 - Modified: 2025-12-04 13:00:00 - Feat.: - Title: Keď sa AI zmení na fanúšikovský kult. Grok tvrdí, že by zopakoval holokaust, len aby zachránil Elona Muska 03 - Modified: 2025-12-04 10:51:39 - Feat.: - Title: Spotify Wrapped 2025: Prečo ti tvrdí, že máš poslucháčsky vek dôchodcu? Vieme, ako to aplikácia vypočítala 04 - Modified: 2025-12-03 16:19:39 - Feat.: - Title: Trump hrozí pozemnou operáciou v Kolumbii. Útok na suverenitu je vyhlásenie vojny, varuje prezident Petro 05 - Modified: 2025-12-02 21:44:15 - Feat.: - Title: USA by mali podľa pápeža uprednostniť dialóg či ekonomický nátlak voči Venezuele
menuLevel = 2, menuRoute = focus/zahranicie, menuAlias = zahranicie, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
05. december 2025 15:16