V súčasnosti už v Egypte očkujú pracovníkov kritickej infraštruktúry vrátane kapitánov nákladných lodí plaviacich sa cez Suezský prieplav.Reuters
StoryEditor

Slováci v ňom hľadali únik pred covidom. Teraz je na čiernom zozname

10.07.2021, 00:00
V Egypte už otvorene hovoria o tretej vlne, očkovanie napreduje veľmi pomaly. Vyrábať tam budú čínske vakcíny.

Koniec roka 2020. Slovenské lyžiarske strediská a hotely sú zatvorené. Cestovné kancelárie lákajú na exotickú dovolenku mimo Európy. Lietadlá plné slovenských turistov smerujú do Dubaja, na Maldivy či do Egypta. Predajcovia im tvrdia, že v týchto krajinách sa netreba obávať ochorenia COVID-19, keďže riziko infikovania je tam veľmi nízke a protipandemické opatrenia dostatočne prísne a účinné.
Február 2021. V nitrianskej nemocnici zomiera pacient, ktorého hospitalizovali s podozrením na juhoafrickú mutáciu koronavírusu. Muž sa len niekoľko dní predtým vrátil z dovolenky v Egypte. Hoci sa u neho africký variant nepotvrdil, naše úrady o mesiac neskôr zakazujú Slovákom dovolenky v zahraničí. Práve pre obavy zo zavlečenia infekčnejších a smrteľnejších mutácií.

Dnes sa Egypt nachádza na čiernom zozname najrizikovejších krajín, kde je pre všetkých turistov po návrate na Slovensko povinná 14-dňová domáca karanténa, nezávisle od výsledku RT-PCR testu. Prečítajte si, či zvláda boj proti pandémii, ako sa mu darí očkovať obyvateľov aj prečo úrady hovoria o príchode tretej vlny.

menuLevel = 2, menuRoute = focus/zahranicie, menuAlias = zahranicie, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
20. február 2024 17:18