StoryEditor

Rexa & Roman Partners novým partnerom zlatej paralympijskej víťazky Alexandry Rexovej

06.05.2022, 12:53
Autor:
HNHN

Slovenská reprezentantka v lyžovaní Alexandra Rexová získala na paralympijských hrách v Pekingu v superobrovskom slalome super-G zlato a na záver pridala aj bronz v slalome. Len 16 ročná lyžiarka ohúrila svet svojimi výkonmi ale aj medailami. V paraalpskom lyžovaní neexistujú juniorské kategórie, čo znamená že, Alexandra Rexová súťažila už od útleho veku s dospelými. Začínala v Európskom pohári, preto pre ňu prechod do Svetového pohára nebol až taký zložitý. Dnes sa radí k svetovej špičke v paralyžovaní.

Lyžuje ušami, vyhráva srdcom a hovorí, že hendikep je jej výhoda  

Alexandra sa narodila so Stargardtovou chorobou, genetickým ochorením, ktoré spôsobuje stratu zrakovej ostrosti a môže viesť aj k strate centrálneho videnia. Knihy číta s lupou, trpí výpadkami zorného poľa a jej videnie je rozmazané. Aj preto sa musí spoľahnúť a maximálne dôverovať svojej navádzačke Eve Trajčíkovej. Pri jazde v super G dosahuje Alexandra rýchlosť okolo 110 km/h, svoj hendikep nepovažuje za prekážku, naopak berie to ako výhodu. „Aj vďaka svojmu hendikepu nemám pri vysokých rýchlostiach strach. Sústredím sa na prítomný okamih a užívam si jazdu . Svoj hendikep vnímam už ako výhodu. Spolieham sa len na pokyny navádzača. Ak by niekto hľadal synonymu dôvery, je vzťah paralyžiara s navádzačom. Parašportovci sú príkladom toho, ako sa dá v živote víťaziť aj napriek nevýhode. Hlavne sa nikdy nevzdávať !“, hovorí Alexandra Rexová. súkromný archív Alexandry Rexovej

Nový partner Alexandry Rexovej

Spoločnosť REXA & ROMAN PARTNERS bude finančne podporovať lyžiarsku prípravu Alexandry Rexovej a spolupodieľať sa na jej profesnom raste, budovaní značky a PR pod vedením Alexandry a jej skvelej Maminy a zároveň manažérky Lenky Rexovej. „Alexandra je stelesnením vôle víťaziť za každých okolností aj napriek silnej nevýhode. V našej spoločnosti s Romanom Malčekom je rovnako dôležitý postoj, ako urobiť z možnej nevýhody výhodu. A v každej situácii dosiahnuť víťazstvo“, dopĺňa Lucián Rexa, partner Rexa & Roman Partners.

 

menuLevel = 1, menuRoute = hn-special, menuAlias = hn-special, menuRouteLevel0 = hn-special, homepage = false
27. november 2023 13:48