Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.09.2017, 00:00

Chemický obor z Humenného bojuje s neplatičom nájmu

Producenta syntetických vlákien dobehli Švajčiari. Firma RCT Hydraulic Tools, ktorá je bývalá sestra Nexis Fibers, dlhuje spoločnosti tisíce eur. V priestoroch má dokonca aj vlastné stroje.

Chemický obor z Humenného bojuje s neplatičom nájmu
Zdroj: Peter Mayer

K existenčným problémom fabriky Nexis Fibers, ktoré má s vlastníkom priemyselného parku, pribúda nový spor o nájomné. Ten pôvodný, ktorý vedie humenská chemička so skupinou Chemes veľkopodnikateľa Jána Molnára, nie je jediným. Producent syntetických vlákien pre airbagy, pneumatiky, laná a siete totiž musí riešiť problém s neplatičom vo vlastných priestoroch. Za čierneho nájomníka pritom Nexis Fibers označuje svoju niekdajšiu sestru. Spoločnosť RCT Hydraulic-Tooling patrí bývalému majiteľovi Nexisu – spoločnosti Accu Holding zo Švajčiarska. Humenčania, ktorí sa len nedávno zachránili odpísaním časti dlhov, preto požadujú rozpredaj jej majetku. „Okresný súd Prešov vyhlasuje konkurz na majetok dlžníka RCT Hydraulic-Tooling,“ konštatuje v rozhodnutí súd. Hlavným dôvodom, prečo Nexis posiela firmu do konkurzu, sú dlhy na nájomnom. Z informácií HN vyplýva, že ide o desaťtisíce eur. „Za prenajaté priestory spoločnosť RCT už dlhší čas neplatí, ale ich stroje sú stále u nás. Keďže vlastník nejaví žiadny záujem o tento majetok a nie je možné ho kontaktovať, tak sme ako jediný legálny spôsob vyhodnotili likvidáciu tohto majetku. Tú môže zrealizovať jedine správca konkurznej

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.