Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.11.2017, 00:00

Veľké plány tatranského giganta viaznu. V Rakúsku aj v Česku

Tatranský gigant pozerá po zjazdovkách u susedov, expanziu v Alpách mu však môžu prekaziť miestni investori.

Veľké plány tatranského giganta viaznu. V Rakúsku aj v Česku

Turistický gigant Tatry mountain resorts sa netají expanznými chúťkami. Ešte v apríli sa akcionár TMR Igor Rattaj pre HN vyjadril, že spoločnosť má záujem o niektoré zahraničné rezorty v Rakúsku. Začala poškuľovať po populárnom Kitzbüheli či Schladmingu, najbližšie sa však k vytúženej akvizícii dopracovala v stredisku Nassfeld-Hermagor v rakúsko-talianskom pohraničí. V jednom z top alpských lyžiarskych centier sa totiž schyľuje k zmene akcionárskej štruktúry.


Práve tam však tatranský gigant môže naraziť. O takmer 30-percentný podiel akcií voľnočasovej spoločnosti Bergbahnen Nassfeld Pramollo má totiž záujem hneď niekoľko investorov. A podľa korutánskeho denníka Kleine Zeitung TMR nie je favoritom. Svoju ponuku predložilo aj konzorcium domácich investorov, na ktorých čele stojí developerská skupina Riedegarten Immobilien. To už malo do rozvoja infraštruktúry a služieb v Nassfelde preinvestovať 112 miliónov eur, ďalších 127 miliónov sú pripravení do rozširovania strediska vložiť v priebehu nasledujúcich desiatich rokov.


HN sa detaily o pokračujúcich rokovaniach s rakúskymi partnermi snažili zistiť od samotného Rattaja, avšak bez úspechu. Podľa všetkého však záujem o stredisko n

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.