Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.11.2017, 00:00

Prešovský podnikateľ úspešne škrtá dlhy

Prešovčan Rastislav Bilas je známy aj z kauzy Interblue Group.

Prešovský podnikateľ úspešne škrtá dlhy
Zdroj: Peter Mayer

Rébus, ako splatiť úvery za milióny eur a pritom neprísť o celý majetok, straší väčšinu slovenských podnikateľov. Svojským spôsobom ho vyriešil kontroverzný biznismen z Prešova Rastislav Bilas známy z kauzy prvej Ficovej vlády okolo predaja emisií Interblue Group. Bilasovu farmafirmu Vulm SK totiž ťažil nesplatený úver za viac ako 4,8 milióna eur z českej nebankovky Metropolitní spořitelní družstvo.


Prešovčan však svoju pôvodnú farmaceutickú fabriku rozdelil na dve spoločnosti – na zdravú Vulm a tú, ktorej na krku visela nevrátená miliónová pôžička z Česka – Vulm SK. Začiatkom februára následne Vulm SK zmenila majiteľa i meno. A už pod novým názvom Bene Pharma úspešne škrtá pod drobnohľadom súdov svoje miliónové dlhy. „Súd potvrdzuje reštrukturalizačný plán dlžníka Bene Pharma, o ktorom hlasovala schvaľovacia schôdza dňa 4. októbra 2017, a končí reštrukturalizáciu dlžníka,“ uvádza vo svojom rozhodnutí prešovský sudca Tomáš Novák.


Jediným spoločníkom firmy, ktorá bola donedávna pod ochranou pred veriteľmi, je firma Bene Group patriaca košickým podnikateľom Miroslavovi Tajtákovi a Vitalijovi Ivanovovi. Súčasných vlastníkov bývalej firmy Rastislava Bilasa sa HN v Košiciach nepodarilo vyhľadať.


Na scéne Kellnerova pravá ruka
Žiadosťou o reštrukturalizáciu pritom Bene Pharma prerušila konkurzné konanie. Rozpredaj jej majetku totiž požadovala spoločnosť Credis Invest Alfa z Bratislavy. Tá postúpením z konkurznej p

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.