Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2017, 23:19

Košická fabrika sa zbavila dlhu za nepostavenú minioceliareň v Maďarsku

Firmu Invita ťažila nevydarená investícia v Maďarsku.

Košická fabrika sa zbavila dlhu za nepostavenú minioceliareň v Maďarsku
Zdroj: MTI

Košický závod Invita, zhodnocujúci v tieni východoslovenských železiarní plechy valcované za tepla, sa dostáva z najhoršieho. Firmu totiž okrem iného ťažila neúspešná investícia do plánovanej maďarskej minioceliarne Miskolc Steel Mills slovenského podnikateľa so sýrskymi koreňmi Aksama Barakata. Košičania začiatkom roka požiadali súdy o ochranu pred veriteľmi a vďaka reštrukturalizácii škrtajú časť svojich dlhov. „Okresný súd Košice I potvrdzuje reštrukturalizačný plán dlžníka Invita a ukončuje reštrukturalizáciu dlžníka Invita,“ konštatuje v rozhodnutí sudkyňa Slávka Garančovská.


Dôležití veritelia
Celkovo 16 veriteľov si voči košickému obchodníkovi s oceľou prihlásilo dokopy 143 pohľadávok. Ich súhrnná suma sa vyšplhala na takmer 33,5 milióna eur. Medzi najväčších veriteľov sa zaradila financujúca Poštová banka. Tá si nárokovala až 18,1 milióna eur. Druhým najväčším čakateľom na peniaze sa stala spoločnosť Tango LN z Trnavy, ktorá je zároveň väčšinovým majiteľom Invity. Tá cez desiatky pohľadávok prihlásila až 7,9 milióna eur. Veriteľom Košičanov je aj najbohatší muž Ukrajiny Rinat Achmetov. Jeho firme Metinve

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.