Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.12.2017, 00:00

Beljajev kupuje české problémové strojárne

Nový investor naleje do spoločnosti približne 3,1 milióna eur.

Beljajev kupuje české problémové strojárne
Zdroj: Pavol Funtál

Strojárske impérium Vítkovice jedného z najväčších českých priemyselníkov Jana Světlíka už dlhší čas bojuje o prežitie. Záchrancom jednej z jeho fabrík – Vítkovice Gearworks, ktorá aktuálne škrtá dlhy v reštrukturalizácii – sa stane slovenská investičná skupina Optifin Invest z portfólia železničných magnátov Alexeja Beljajeva a Michala Lazara. Slováci pritom problémovú firmu kupujú spoločne s českou spoločnosťou Farvis, blízkou kontroverznému biznismenovi Martinovi Ulčákovi. Noví investori do strojární nalejú približne 3,1 milióna eur. „Spoločnosť Vítkovice už nebude akcionárom podniku Gearworks, nové akcie upíšu iba noví investori. V každom prípade musí najprv ubehnúť lehota, v ktorej nadobudne uznesenie o schválení reorganizačného plánu platnosť. Následne sa naštartuje celý proces predaja spoločnosti vybraným investorom,“ hovorí pre HN hovorkyňa strojárskej skupiny združenej okolo materskej spoločnosti Vítkovice Eva Kijonková. Plán záchrany fabriky pritom minulý týždeň odklepli veritelia, ešte ho musí potvrdiť súd. Budúci spolumajiteľ Vítkovice Gearworks, spoločnosť Optifin Invest, najnovšiu akvizíciu pre HN nekomentoval.


Ďalšia akvizícia
Za p

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.