Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.01.2018, 00:00

Mliekareň vo Zvolene ovládol jej riaditeľ

Výrobca legendárneho jogurtu opäť mení majiteľa. Nejde o zahraničnú firmu.

Mliekareň vo Zvolene ovládol jej riaditeľ
Zdroj: SCHREIBER FOODS

Jedna z najväčších mliekarenských skupín sveta, americká korporácia Schreiber Foods, opúšťa výrobu mliečnych produktov na Slovensku. Mliekareň vo Zvolene, ktorú Američania odkúpili začiatkom roka 2015 od francúzskej rodinnej firmy Senoble, totiž mení majiteľa.


Novým 100-percentným vlastníkom spoločnosti Schreiber Slovakia, ktorá sa špecializuje na výrobu smotanových jogurtov a mliečnych dezertov pod značkou Zvolenský, je od 3. januára jej dlhoročný generálny riaditeľ Juraj Blada. Ten mliekareň vo Zvolene ovládol prostredníctvom svojej topoľčianskej spoločnosti Nexo Trade. Transakciu potvrdzuje výpis z obchodného registra a zdroj HN z prostredia mliekarenského biznisu oboznámený s okolnosťami obchodu. S Jurajom Bladom sa HN spojiť nepodarilo.


Dôvod predaja ani cenu stratovej slovenskej mliekarne nekomentuje ani americký holding s ročným obratom päť miliárd dolárov a siedmimi tisíckami zamestnancov. Zámorská korporácia so sídlom v Green Bay na otázky HN nereagovala. V európskom zastúpení firmy v Madride iba telefonicky odkázali, že firemná politika Schreiber Foods nepovoľuje poskytovať informácie o podnikaní koncernu. Zvolenskú výrobu smotanových jogurtov už Schreiber Foods neuvádza v oficiálnom zozname svojich pobočiek.


V prípade predaja slovenského závodu pritom ide o manažérske ovládnutie podniku. Blada totiž mliekareň vo Zvolene riadil ešte pre Francúzov a v jej čele zotrval i pod americkým vlastníkom. „Zásadný dosah na biznis mliekarne neočakávam, z tohto pohľadu by na firmu nemali doľahnúť žiadne zmeny. Nemyslím si ani, že odchod amer

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.