23.01.2018, 00:00

Beljajev sa zbavuje časti svojho železničného impéria

Express Wagons vlani rozpredala svoje aktíva a je v konkurze.

Alexej Beljajev
Zdroj: Pavol Funtál

Impérium železničných magnátov Alexeja Beljajeva a Michala Lazara sa scvrkáva o jednu z ich spoločností podnikajúcich na koľajniciach. Express Wagons fungovala ako medzičlánok v reťazci firiem stojacich medzi výrobou nákladných vagónov a prepravou tovarov po železnici, ktorý dvojica slovenských veľkopodnikateľov ovláda cez svoju investorskú firmu Optifin Invest.


Express Wagons totiž nakupovala a následne prenajímala nákladné vagóny železničným špeditérom. Jej flotilu tvorilo 666 železničných vozňov. V poslednom čase firma svoj biznis utlmovala. Vlani v decembri zmenila meno i majiteľa a pod novou hlavičkou Bravo Real Transportation na trhu s prenájmom nákladných vozňov definitívne končí. „Okresný súd Prešov začína konkurzné konanie voči Bravo Real Transportation,“ uvádza v rozhodnutí prešovský sudca Jaroslav Kanderka.


Aktíva sú rozpredané
Firma podnikanie na železnici zastavuje po tom, čo rozpredala svoje aktíva. V roku 2016 predala 600 vagónov zhruba za 60 miliónov eur, vlani sa zbavila i posledných 66 dvojpodlažných vagónov určených na prepravu osobných automobilov. Tie pritom kúpila v roku 2015 od európskej jednotky vo výrobe nákladných vagónov, popradskej Tatravagónky, približne za 7,9 milióna eur.


Počas decembra 2017 v Express Wagons skončila ako stopercentný akcioná

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.