Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2018, 00:00

Beljajev sa zbavuje časti svojho železničného impéria

Express Wagons vlani rozpredala svoje aktíva a je v konkurze.

Beljajev sa zbavuje časti svojho železničného impéria
Zdroj: Pavol Funtál

Impérium železničných magnátov Alexeja Beljajeva a Michala Lazara sa scvrkáva o jednu z ich spoločností podnikajúcich na koľajniciach. Express Wagons fungovala ako medzičlánok v reťazci firiem stojacich medzi výrobou nákladných vagónov a prepravou tovarov po železnici, ktorý dvojica slovenských veľkopodnikateľov ovláda cez svoju investorskú firmu Optifin Invest.


Express Wagons totiž nakupovala a následne prenajímala nákladné vagóny železničným špeditérom. Jej flotilu tvorilo 666 železničných vozňov. V poslednom čase firma svoj biznis utlmovala. Vlani v decembri zmenila meno i majiteľa a pod novou hlavičkou Bravo Real Transportation na trhu s prenájmom nákladných vozňov definitívne končí. „Okresný súd Prešov začína konkurzné konanie voči Bravo Real Transportation,“ uvádza v rozhodnutí prešovský sudca Jaroslav Kanderka.


Aktíva sú rozpredané
Firma podnikanie na železnici zastavuje po tom, čo rozpredala svoje aktíva. V roku 2016 predala 600 vagónov zhruba za 60 miliónov eur, vlani sa zbavila i posledných 66 dvojpodlažných vagónov určených na prepravu osobných automobilov. Tie pritom kúpila v roku 2015 od európskej jednotky vo výrobe nákladných vagónov, popradskej Tatravagónky, približne za 7,9 milióna eur.


Počas decembra 2017 v Express Wagons skončila ako stopercentný akcioná

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.