25.01.2018, 00:00

Carrefour po 17 rokoch skončil. Už definitívne

Obchodný reťazec mal problémy už dlhší čas. Nedokázal ani vyplatiť veriteľov v plnej sume.

Carrefour
Zdroj: Reuters

Otvárali ho v roku 2000 ako úplne prvý na Slovensku, minulý týždeň v piatok skončil po vyše 17 rokoch ako posledný. Roleta zatiahnutá na hypermarkete Carrefour v bratislavskom Obchodnom centre Danubia dáva symbolickú bodku za účinkovaním francúzskej maloobchodnej siete na Slovensku.


Tuzemskému prevádzkovateľovi reťazca pritom hrozil krach už predvlani. Spoločnosť Retail Value Stores však dostala druhú šancu v reštrukturalizácii, jej záchrancom sa mal stať finančný investor v podobe expartnera Penty Jozefa Špirka. No plán rozvoja reťazca dlhodobo zlyháva. Firma s novým majiteľom v priebehu vlaňajška postupne zatvorila štyri zo svojich piatich veľkopredajní – v Trnave, Žiline, Košiciach a naposledy v decembri aj v bratislavskom Polus City Center. Maloobchodník od minulého týždňa už nepredáva ani vo svojom poslednom markete. Oficiálny dôvod, prečo sa Carrefour zo Slovenska definitívne vytratí, nie je známy.


S Jozefom Špirkom sa HN spojiť nepodarilo. V čase, keď preberal slovenského držiteľa franšízingu nadnárodnej obchodnej siete, problém v pošramotenej povesti značky ani v počte jej predajní nevidel. „Určite chceme pokračovať pod touto značkou. Veľkosť hypermarketov sa už znížila zo sedemtisíc na štyritisíc štvorcových metrov. Čo sa týka lokalít, tie chceme ponechať. Predajne boli v minulosti obľúbené, takže je na čom stavať,“ povedal v júni 2016 pre HN Špirko. HN nepoznajú ani reakciu spoločnosti Retail Value Stores. Telefóny do jej sídla sú nedostupné, internetová stránka reťazca nefunguje už niekoľko mesiacov. Neaktívny je i profil Carrefouru na najväčšej sociálnej sieti.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.