Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.01.2018, 22:41

Talianov biznis s dobytkom na východe dobiehajú dlžoby

Predal svoje firmy v Taliansku a Chorvátsku, v roku 1994 sa usadil na východe Slovenska a preinvestoval tam milióny eur. Talian Diego Roda, ktorý patrí medzi najväčších zahraničných obchodníkov v slovenskom poľnohospodárstve, svoje impérium postavil na chove dobytka a pestovaní plodín. Postupne totiž skúpil vyše 13 poľnohospodárskych družstiev na pokraji krachu či v konkurze a masívnymi investíciami ich postavil na nohy. Teraz však Rodov agrárny kolos dobiehajú dlžoby. Jeden z jeho kľúčových podnikov, Agrokomplex Humenné, je pod ochranou súdov pred veriteľmi a chystá sa škrtať dlhy. „Okresný súd Prešov v právnej veci navrhovateľa – dlžníka Agrokomplex – povoľuje jeho reštrukturalizáciu,“ uvádza v januárovom v rozhodnutí prešovský sudca Jaroslav Kanderka. HN sa s prokuristom spoločnosti Agrokomplex Jozefom Petričkom spojiť nepodarilo. Do uzávierky na otázky HN nereagoval ani taliansky podnikateľ Diego Roda.


Firma aktuálne na sociálnom a zdravotnom poistení dlhuje viac ako 70-tisíc eur. Za rok 2016 družstvo vykázalo tržby vo výške 2,4 milióna eur pri zisku 16 500 eur. Za tri predchádzajúce roky pri približne rovnakých tržbách však vyprodukovalo kumulovanú stratu 200-tisíc eur. Plán záchrany pre poľnohospodársky podnik z hornéh

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.