Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.01.2018, 00:00

Privatbanka posiela do konkurzu Kováčikovu Forzu

Produkčnému domu sa v posledných rokoch nedarí. Okrem banky dlhuje aj na poistnom a daniach.

Privatbanka posiela do konkurzu Kováčikovu Forzu
Zdroj: Marek Kmeť

Dlhé roky ťahal za šnúrky v zákulisí slovenského šoubiznisu. V minulosti totiž vlastnil podiel v televízii Markíza a rádiu Okey, jeho produkčný dom Forza organizoval najväčšie kultúrne podujatia na Slovensku. Ján Kováčik však v posledných rokoch stavil na futbal a spoločnosť Forza tak postupne opúšťa svoje pozície v podnikaní so zábavou.


Firmu už dlhší čas dobiehajú problémy s likviditou a financujúcej banke preto dochádza trpezlivosť. „Okresný súd Bhnanská Bystrica v právnej veci navrhovateľa – veriteľa Privatbanka začína konkurzné konanie voči dlžníkovi Forza,“ konštatuje sudkyňa Katarína Švecová vo svojom rozhodnutí. Banka z portfólia finančnej skupiny Penta požaduje rozpredaj majetku Kováčikovej spoločnosti z dôvodu omeškania pri splácaní úverov. V účtovnej uzávierke za rok 2016 Forza okrem kontokorentných úverov vykazuje i jeden dlhodobý s istinou vo výške približne 2,15 milióna eur. Úver mal pritom splatnosť ku koncu vlaňajška.


Privatbanka svoj konkurzný návrh z dôvodu bankového tajomstva bližšie nekomentuje. „Vo všeobecnosti, veriteľ podáva návrh na konkurz vtedy, keď nevidí možnosť splatenia svojej pohľadávky cestou ekonomickej aktivity dlžníka,“ uvádza marketingová manažérka Privatbanky Zuzana Dömény.


Z verejne dostupných zdrojov sa dá vyčítať, že Forza má okrem banky ešte ďalších veriteľov. Produkčný dom totiž dlhuje na sociálnom a zdravotnom poistení dokopy 32-tisíc eur. Daňový nedoplatok vo výške 65-tisíc eur voči firme

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.